Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar’da
Kılıçdaroğlu: Faizcilerin bütün umudu Erdoğan’dır
Cumhuriyet’den çıkarılan gazetecilerle ilgili yeni adım
ERDOĞAN HAVALİMANINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
İmamoğlu paylaştı: İşte gerçek enflasyon


Kılıçdaroğlu:Seni dolarla terbiye ettiler - GÜNCEL - Ajans 09/ Aydın Haber
 
KILIÇDAROĞLU:SENİ DOLARLA TERBİYE ETTİLER
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 24-11-2021 / 09-51

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
Kılıçdaroğlu:Seni dolarla terbiye ettiler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Gündeminde iktidarın ekonomi politikaları bulunan Kılıçdaroğlu, ekonominin temel felsefesinin, sınırlı kaynaklarla sınırsız ihtiyaçlar arasında "sağlıklı bir denge" kurmak olduğunu vurguladı.

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman’ın, Türkiye’nin dolarla terbiye edilemeyeceği açıklamalarına atıfta bulunan CHP lideri, "Seni dolarla terbiye ettiler. Öyle bir terbiye ettiler ki sabah yattın dolar akşam yattın dolar. Ya mezara mı götüreceksin o dolarları!" diyerek "Hırsızları en iyi siz bilirsiniz" ifadelerini kullandı.

"Her gencimiz güzel bir ortamda iş bulacak"

CHP Genel Başkanı öğrencilerin sorunlarını çözmeye "ahdettiklerinin" altını çizdi: "Aynı nüfusa sahip olduğumuz Almanya’da 31 diş fakültesi var, bizde 103 diş hekimliği fakültesi var. Bizdeki kontenjan 8 bin 599 Almanya’da 2 bin 500, Almanya’da 5 öğrenciye 1 asistan, 9 öğrenciye bir profesör düşüyor. Bizde 14 öğrenciye bir asistan, 46 öğrenciye de bir profesör düşüyor. Buradan üniversitede okuyan bütün genç kardeşlerime sesleniyorum, sizin sorunlarınızı çözmeyi ahdettik. Sizleri işsiz bırakan düzeni tepetaklak yıkacağız, bu düzeni tamamen sonlandıracağız. Her gencimiz üniversiteyi bitirdiğinde güzel bir ortamda iş bulacak ve çalışacak".

Üniversiteyi, sonrasında yüksek lisans ve doktorayı tamamladığı halde işsiz kalarak yurt dışına gitmek isteyen gençler olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde bu düzeni sonlandıracaklarını ifade etti. Kılıçdaroğlu, "Bu düzeni değiştirmenin yolu sizlerden geçiyor. 6 milyon 300 bin genç ilk kez sandığa gidecek ve oy kullanacak. Kendi geleceğiniz için oy kullanın." dedi.

"24 Kasım’da her öğretmene ikramiye vereceğiz"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, yarının 24 Kasım Öğretmenler Günü olduğunu anımsatarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti, esaret ve sefalete terk eder." sözünü aktardı.

Bu sözün doğruluğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Öğretmenine değer vermeyen bir toplumun eğitimden bir şey bekleme şansı yoktur. Öğretmenin sorununu çözmediyseniz, ülkenin sorunlarını çözemezsiniz. Ülkenin sorunlarını temelden, akılcı politikalarla çözmek istiyorsanız önce öğretmenin sorunlarını çözeceksiniz. Çünkü gelecek kuşakları yetiştirecek olan o öğretmenlerdir. İktidar bunun farkında değil." ifadelerini kullandı.

Öğretmenlere seslenen Kılıçdaroğlu, onları toplumun en saygın kişileri yapma konusunda ellerinden gelen tüm çabayı göstereceklerine söz verdi. Öğretmenliği itibarlı bir meslek haline getireceklerini, öğretmenlik meslek yasası çıkaracaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Öğretmenlere 3600 ek göstergeyi oyalanmadan, derhal vereceğiz. Sizin hakkınızdır 3600 ek gösterge. Sözleşmeli-vekil-kadrolu öğretmen... Hayır efendim, öğretmen öğretmendir. Ayrımcılığı tamamen bitireceğiz. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde her öğretmenimize 1 aylık ikramiye vereceğiz. Helali hoş olsun. Yeter ki sen görevini yap. Türkiye’yi yükseltecek olan sizlersiniz. Okullardaki öğretmen açığını süratle bitireceğiz. Atama bekleyen yüz binlerce öğretmen var ama öğretmensiz okullarımız var. Köy okullarını kesinlikle tekrar açacağız. Ferhat ile Şirin’i buluşturur gibi öğrenci ile öğretmeni buluşturacağız. Bir arada, beraber olacaklar. Toplumun sorunlarını çözmek için birlikte düşünecekler. Ayrıca ikili eğitim, birleştirilmiş sınıflar uygulamasına da son vereceğiz. Bunları bütün öğretmen arkadaşlarımın hafızalarının bir yerinde tutmalarını istiyorum çünkü geliyor gelmekte olan... Siz soracaksınız ’söz verdiniz, ne yaptınız?’ diye. Ben bunları yapacağım, söz veriyorum. Hepsini, beraber yapacağız. Onurla, gururla yapacağız."

"Elbette ki Cumartesi Anneleri haklı ama Diyarbakır Anneleri de haklı"

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumartesi Anneleri hakkında dava açıldığını hatırlatarak, CHP milletvekillerine, Cumartesi Anneleri hakkında açılan davanın 3. duruşmasına katılmaları talimatını verdi. Kılıçdaroğlu, "Elbette ki Cumartesi Anneleri haklı ama Diyarbakır Anneleri de haklı. Hiçbir anne evladının, elinde silahla terör örgütüne katılmasını istemez. O anneleri de anlamamız, o annelerin acılarını da paylaşmamız gerekiyor. Biz bakın toplumda hiçbir ayrımcılık yapmıyoruz. Anne, annedir. Annenin beklentisi, evlatları üzerindeki beklentisi değerlidir ve önemlidir. Hepimiz buna katkı vermek zorundayız. Ayrımcılıktan değil kucaklamadan, beraberlikten, birlikten söz ediyorum." dedi.

"5 bin 400 ailenin takipçisi olacağız"

Sürekli haksızlık yaşanan bir toplumda adalet duygusunun zedeleneceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, adalet duygusunu güçlü tutmanın yolunun haksızlığa karşı toplumun saygın kesiminin direnç göstermesi olduğuna dikkati çekti. Faizsiz ev ve araç sahibi yapma vaadiyle kurulan finans şirketleri nedeniyle bazı vatandaşların mağdur olduğunu, sorunların çözümü için bir yasa çıkarıldığını ve bu bağlamda bazı şirketlerin tasfiye edilmesi gerektiğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Bu konuda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, TMSF’ye yetki verdi. 21 şirkette 54 bin vatandaşımızın parası var. Tam 5 aydır paralarını alamıyorlar. İstanbul’da eylem yaptılar. Ama CHP olarak 5 bin 400 ailenin takipçisi olacağız haklarını onlara teslim edinceye kadar." şeklinde konuştu.

"Hem hali hem de seçimi kazanacağız"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’de mutfakta yangın bulunduğunu belirterek, "Sarayı, dolarla ticaret yapanları, dolarla devlete borç verenleri ve dolarla ihale alanları ayrı bir yere koyuyorum; benim, hepimizin ortak derdi asgari ücretle geçinenler, açlık sınırının, yoksulluk sınırının altında aylık alan insanlar nasıl geçinecekler?" sorusunu yöneltti.

İktidarın, fiyatlar konusunda halcileri suçladığını savunan Kılıçdaroğlu, hal esnafı ile yaptığı görüşmeyi aktardı. Bu kesimin, kendisine sorunlarını anlattığını belirten Kılıçdaroğlu, halcilerin, tarımsal üretimdeki girdilerin yüksek fiyatlı olduğunu, örneğin gübre, ilaç, tohum, fide ve sera malzemelerinin fiyatlarının pahalılığını söylediğini kaydetti.

Çiftçinin, dolarla belirlenen bu girdilerden etkilendiğini; tarımsal desteklerin üretici yerine toprak sahibine verilmesinin yanlış olduğunu anlattıklarını aktaran Kılıçdaroğlu, öte yandan çiftçinin kullandığı kasa veya karton kutunun, içindeki tarım ürününden pahalı olduğuna da dikkati çekti. Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Halciler, ’Biz burada komisyoncuyuz. Alacağımız ücreti biz belirlemiyoruz. Yüzde 8. Gelen mal, çıkan mal belli, faturalar belli, bizim kazancımız yüzde 8 brüt, onun üzerinden de zaten vergi veriyoruz. Fiyatları artırmayı istesek de yapamayız.’ dediler. Bir şeyden daha şikayet ettiler; ’55 milyon ton tarımsal ürün üretiliyor Türkiye’de. Bunun 26 milyon tonu kayıtlı, 29 milyon tonu kayıt dışı. Bizimle uğraşacaklarına asıl kayıt dışıyla biraz uğraşsınlar. Biz halciler olarak bütün paydaşlarla bir araya gelip kendi sorunlarımızı çözmek isteriz. Üretici birlikleri, kooperatifler, ihracatçılar, tacirler, komisyoncular ve perakendecilerin de içinde olduğu bir borsa oluşturmak isteriz. En büyük arzumuz da budur. Biz suçlanmak istemiyoruz.’ dediler".

Halcilerin, gelen ve giden mallar için yüzde 1 KDV uygulanmasını istediğini, öte yandan iktidarın, halci esnafının nakliye masraflarından haberdar olmadığını ifade ettiğini de anlatan Kılıçdaroğlu, halci esnafının suçlanmak istemediğini ve her türlü denetime açık olduklarını söylediğini aktardı. Kılıçdaroğlu, "Başkan ’hali kazanan seçimi kazanır’ dedi. Ben de kendisine, Başkan hiç endişe etme, Allah’ın izniyle hem hali hem seçimi kazanacağız, dedim." şeklinde konuştu.

Halkın sorunlarının, onlarla bir araya gelinerek öğrenilebileceğine işaret eden Kılıçdaroğlu, "Ama sırça köşkte, sarayda oturursanız, saraydan ahkam keserseniz, oturup hal esnafıyla konuşmazsanız, tezgahının başında durup da ’Derdin nedir?’ diye sormazsanız, Türkiye’nin sorunlarını çözemediğiniz gibi hal esnafının da sorunlarını çözemezsiniz. İnşallah o bize nasip olacak" dedi.

"Hükümetin önceliği üreticiyi korumak olmalı"

Hal esnafının yanında gıda sektöründe de durumun "içler acısı" olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, "Mutfaklarda yangın var. Saat başı zam geliyor. Marketlerde saat başı etiket değiştiren elemanlar işe başladı. Öyle bir noktaya geldi ki Türkiye insanlar satarken kar elde ederler. Türkiye öyle bir noktaya geldi ki satarken zarar ediyor. Çünkü yarım saat sonra fiyat değişecek. Aldığı malın yerine yenisini koyamayacak. Bu noktaya Türkiye’yi getirdiler. Kendilerinin bana aktardığı bütün bileşenlerle buluştum. Gıda sektörünün bütün bileşenleriyle buluştum. Büyük marketler de vardı, küçük marketler de vardı, fırıncılar da vardı.

Hemen hemen gıda sektörünün bütün bileşenleri geldi. Onların da dertlerini öğrendim. Onları da buradan paylaşmak isterim. Diyor ki üretici elindeki malı satmakta tedirgin, çünkü sattıktan sonra aynı malı tekrar almayacağım’ diyor. Bu tedirginlik felaket bir şey. Satışı yapanlar fiyat artışlarından sorumlu değildir. Eğer konuyu maliyet ve üretim ekseninde düşünemezsiniz zaten fiyat artışı zorunlu olarak gelir. Bunlar benim elimde değil.’ Ben malı alıyorum, üzerine makul bir zam koyuyorum ve satıyorum. Yazar kasası var, faturası var. Kaça aldığın ve kaça sattığın belli. Yine söylediler ki; ’ Hükümetin birinci önceliği üreticiyi korumak olmalı.’ Eğer üreticiyi koruyamazlarsa açlık krizi ile karşı karşıya kalabiliriz. ’Bizim sattığımız ürünlerin yüzde 77si tarım ürünüdür’ dediler. Yani gıda ile ilgili çalışıyorlar. ’Denetleme, baskı ile fiyatlar düşmez, malı kara borsaya düşürür, mal tezgah altına girer’ dediler. Siz üretimi çözeceksiniz, piyasaya mal vereceksiniz. İnsanlar ürün alacaklar ve ürün bolluğu olacak fiyatların düşmesi için.

"Hırsızları en iyi siz bilirsiniz"

"Ne olursunuz bizi kurtarın en çok duyduğum laf bıktık bu adamlardan oy size hiç. Vermedim yemin ediyor oyum size diyor. Pazara gidişim bile saray sosyetesinin trolleri tarafından eleştirildi. Giderim arkadaş. Giderim tezgahın başına oturum. Gerekirse alın teri dökerim ona her türlü desteği veririm. Ve tabi ekonominin perişan halini biliyorlar buradan nasıl sıyrılırız diye arayışlar içinde. Birisi konuşmuş; ‘Siz bizi ekonomi ile dolar ile terbiye edemezsiniz’ diyor. Ve dün yine Erdoğan söylüyor ‘Bu ekonomi kurtuluş savaşından da milletimizi zaferle çıkaracağız’ diyor. Bir başka AKP’li ’17-25 Aralık’ta bu milletin cebinden 50-60 milyar dolarını çaldılar’ dedi.

Sonundan başlayayım. Vallahi hırsızları en iyi siz bilirsiniz. 50-60 milyar dolar, 17-25. Ben 17-25 olaylarında 50-60 milyar dolar çalındığını bilmiyordum. Ama her ay 10 bin dolar parayı cebe indiren adam bu rakamı veriyor. Demek ki doğruymuş bunların tamamı. Az bile söylemişiz. 50-60 milyar doları bu arada hiç etmişler. Birbirlerini bunlar gayet iyi bilirler. Alırsın 10 bin doları her ay cebine atarsın sonra kalkar vatandaşa ders vermeye kalkarsın. İnsanın biraz yüzü kızarır. 50-60 milyar doları çaldılarsa, çalan adam belli değil mi? ’Oğlum paraları sıfırladın mı?’ diyen adam kimdi Allah aşkına? Allah konuşturuyor. Mikrofonu bulmuş sözde bize laf atacak ama itiraf ediyor. Siz bizi dolarla terbiye edemezsiniz.’ Valla kardeşim ben sana söyleyeyim seni dolarla terbiye ettiler. Öyle bir terbiye ettiler ki sabah yattın dolar akşam yattın dolar. Ya mezara mı götüreceksin o dolarları!

Diyorum ya, Allah konuşturuyor, Allah konuşturuyor. Mikrofonu bulmuş, sözde bize atacak ama itirafa geliyor, itiraf ediyor, itiraf ediyor. Bir diğeri ne diyordu? "Siz bizi dolarla, ekonomiyle terbiye edemezsiniz." Valla kardeşim ben sana söyleyeyim, seni dolarla terbiye ettiler. Ne dersen de, dolarla terbiye ettiler. Öyle bir terbiye ettiler ki, sabah yattın dolar, akşam yattın dolar; cebine elini attın, yine dolar. Ya mezara mı götüreceksin o doları? Sayayım: Bütün AK Partili kardeşlerim, Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren bütün kardeşlerim, geçmişte oy veren bütün kardeşlerim dinlesinler. Şimdi dolarla kimleri terbiye ettiler? Az önce söyledim, bunlardan eski birisi, ayda 10 bin doları cebine indirirken dolar baronları tarafından terbiye ediliyor mu? Ediliyor. 10 bin doları aldıktan sonra ağzından bir laf çıkıyor mu? Asla çıkamaz. Ne demektir? 10 bin dolarla o kişi terbiye ediliyor demektir. Demek ki kimi terbiye ediyorlar? Cumhuriyet Halk Partiliyi değil, senin adamını terbiye ediyorlar, onun cebine basıyorlar doları, “konuşmayacaksın” diyorlar, “benim emrimdesin bundan sonra” diyorlar ve terbiye ediyorlar. Yabancılardan yüksek faizlerle borçlanıyorsun dolar olarak. Yabancılar sana parayı niye verir kardeşim? Yüksek faiz elde etmek için verir değil mi? Sana parayı veren aynı zamanda seni terbiye eder, parayı veren emri de verir. Sen şimdi bu emri alan pozisyondasın. Özellikle bunu Sayın Bahçeli için söyleyeyim: Ya Allah aşkına ya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını dolarla satan iktidara ne denir ya ve onu destekleyenlere ne denir ya? "Efendim bizi dolarla terbiye edemezler." Yahu sen dolarla vatandaşlık satıyorsun kardeşim, dolarla vatandaşlık satıyorsun. Seni terbiye etmişler ve sen buna evet demişsin, el kaldırmışsın buna ve hala alkışlıyorsun. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde Türk Lirası milli paramızken, dolarla, avroyla ihale yaptılar. Müteahhit Türk, iş Türkiye’de yapılacak, ödemeyi yapan kurum Türkiye Cumhuriyeti kurumu ama para Türk Lirası değil, yabancı para. Demek ki seni terbiye ettiler. Neyle terbiye ettiler? Dolarla, avroyla terbiye ettiler seni, bunu yapacaksın dediler ve sen onu yapmaya mahkûm oldun. Demek ki dolarla, avroyla kimler terbiye ediliyor? Bunlar terbiye edilmiş. Yine milli para Türk Lirası, sen garantilerin tamamını dolarla yapıyorsun. Araba geçecek köprüden dolarla, araba geçecek tünelden avroyla... Hani Türk Lirası vardı? Hani bunlar ne diyorlardı, "biz yerliyiz ve milliyiz" diyorlardı, gayri milli ve gayri yerliler bunlar. Açıkça ifade edeyim, gayri milli ve gayri yerliler bunlar. Bunların yerlilikle, millilikle en ufak bir ilgileri yok bunların.
Öyle bir noktaya getirdiler ki, öyle bir terbiye ettiler ki bunları, bunlar Türk Lirası’nı unuttular. Kendi vatandaşlarından, yani Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından dolarla, avroyla borç para aldılar. Akıl alacak şey değil. Buna iktisatçılar "ilk günah" derler. Yani bir iktidar kendi parasını bırakıp, kendi ülkesinin parasını bırakıp, yabancı bir parayla kendi vatandaşından borçlanıyorsa ona "ilk günah" derler. İlk günahı işleyen kim? Bunlar. "Dolarla öyle bir terbiye ettiler ki, Türk lirası kullanmayacaksınız, kendi vatandaşınızdan bile daha dolarla, avroyla borç alacaksınız" dediler ve bunlar da "emredersiniz" dediler. Bu devletin, bu vatandaşların 128 milyar dolarını hortumladılar, 128 milyar dolarını. Nereye gitti bu para? Ne oldu bu para? 6-6,5 liraydı, şimdi kaç oldu dolar en son? 12’yi geçti... 12,5, 12,20, bilmiyorum neyse...
128 milyar dolar 6 liraya sattılar şimdi 12; yüzde yüz kâr, düşünebiliyor musunuz? Yüzde yüz kâr... Yüzde yüz kârı dolar alanlara kim bağışlar, kim o imkânı sağlar? Dolarla terbiye edilmiş olanlar. Öyle bir terbiye ettiler ki, 128 milyar doları verdiler, bir de fiyatı arttırdılar. Öyle bir terbiye ettiler ki, Tank-Palet Fabrikası’nı bile Katar ordusuna peşkeş çektiler. Dolar yüzünden ama onu alacağız. Bir hafta içinde alacağız, şanlı ordumuza teslim edeceğiz.
Bunları öyle bir terbiye ettiler ki bu dolar baronları, öyle bir terbiye ettiler ki, Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bankalardaki mevduatın yüzde 58’i dolar, avro, yüzde 58’i... Öyle bir terbiye ettiler ki bunları; tahterevalli düşünün, bir tarafta dolar baronları oturuyor, bir tarafta tefeciler oturuyor, yüksek faiz alanlar. Dolar çıkınca burası düşüyor, dolar düşünce burası çıkıyor. Kazananlar hep aynı adamlar, hep aynı adamlar. Kaybedenler kim? 83 milyon biz kaybediyoruz. Bu tahterevalliye de son vereceğiz. Alın terine değer vermeyen, üretmeyen bir iktidarın geleceği yoktur. O nedenle inşallah bunu halledeceğiz ve bitireceğiz.
Bütün bu tablo dururken, dolarla bizi terbiye ediyorlar, adam terbiye edilmiş, terbiye edildiğinin farkında değil. Düşünebiliyor musunuz, garabete bakın ve bütün bu rezaletler yaşanırken saray sosyetesinin lideri Erdoğan diyor ki: "Bu ekonomi kurtuluş savaşından milletimizi zaferle çıkaracağız." İyi de kardeşim, ne oldu da Milli Kurtuluş Savaşını vermeye başladık? Bu ülkeyi düne kadar başka birisi mi yönetiyordu? 20 yıldır sen neredeydin? 20 yıldır neredeydin sen? Bir Türk lirası, 1 dolardı neredeyse başladığında. Ne oldu da 12 lira oldu birdenbire? Milli Kurtuluş Savaşı veriyormuş, geçiniz bunları... Millete gaz vermeyi de bırak. Otur adam gibi görevini yap. Sana söyledim, ders verdim, dersini çalış. Ne yapacağını söyledim sana.
Ve şöyle diyor: "Mandacı iktisatçıların reçetelerine itibar etmiyoruz" diyor. Ya Allah aşkına söylediği sözün anlamını biliyor mu acaba? Ya düşün, ihale yapıyorsun, dolar bazında yapıyorsun, ihaleyi alan vatandaş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, veren Türkiye Cumhuriyeti’nin bir kurumu dolar bazında. İhtilaf çıktığı zaman neresi yetkili? Londra’daki tahkim mahkemeleri yetkili. Bu mandacılık değil mi kardeşim ya? Bunun altına sen hangi yüzle imza attın? Hangi yüzle imza attın? Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerini bıraktın, Londra mahkemelerini seçtin. Neden? Çünkü dolarla ihale alanlar yarın iktidar değişirse başımıza bir şey gelmesin diye. O dolarla ihale alanların başına çok şey gelecek. Milletin hayrına ne gerekiyorsa onlar gelecek, milletin hayrına.
Bu milletin, fakirin, fukaranın hakkını soracağım. Hakkını ve hukukunu sonuna kadar soracağım. Garanti veriyorsun dövizle. Bu mandacılık değil mi ya? Sen Türk lirasını devre dışı bıraktın, itibarsız bir para haline getirdin. Mandacılık değilse bu nedir? Tank-Palet Fabrikasını kalktın, Katar ordusuna verdin. Yahu Cumhuriyet tarihinde böyle bir rezalet yaşanmamıştı. Ayrıca sen mandacılığa karşı mücadele ediyorsan, birileri sana "aptal olma" dediği zaman, mektubu alıp, gidip onun yüzüne çarpacaktın.
Çarpamadın, neden? Çünkü sen ekonomik olarak bağımsızlığımızı birilerine pazarladın. Ekonomik bağımsızlığımızı birilerine pazarladın. Değerli arkadaşlarım; şimdi efelik yapıyor. Sanıyor ki biz bunların tamamını yutacağız, bu millet yutmaz. Bu millet hepsini gayet iyi bilir, yeri zamanı gelince kararını verir. Sen korkma, bu millet senin ne mal olduğunu gayet iyi öğrendi ve şunu sana söyleyeyim: Sen artık bu saatten sonra Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel bir milli güvenlik sorunusun, temel bir milli güvenlik sorunu…


Kılıçdaroğlu:Seni dolarla terbiye ettiler : Google'da Ara
Kılıçdaroğlu:Seni dolarla terbiye ettiler


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  PORTAKAL: FEYZİOĞLU HAK ETTİĞİNİ ALDI


         Gazeteci Fatih Portakal, TBB seçimlerini kaybeden Metin Feyzioğlu ile ilgili dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Portakal; “Feyzioğlu Erdoğan tarafı

  CUMHURİYET’DEN ÇIKARILAN GAZETECİLERLE İLGİLİ YENİ


         Cumhuriyet yönetimi işten çıkarılan 8 gazetecinin işe geri alınmasına ve iş yerindeki barış ortamının korunmasına karar verdi. Cumhuriyet gazetesinde se

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SEMİH KOCA

     Geliyor Beklenmekte olan. Ok yaydan çıkmıştır... Meral Hanım ve ekibinin Tüm ülkede karşılığı gittikce artmakta. iyi ...

ASTO

     Barolar Birliğinin Seçimininde çıkan sonuç Adalet için Umut olmuştur. Baro Yönetimine seçilen Av.Gökhan Bozkurtu ...

ADNAN SARSILMAZ

     Murşit Bey, Çağdaş, sağlıklı toplumlar bu tip gerçek bireylerden oluşurlar. Cemiyet hayatına adapte olamamış cemaatleşen sistemlerde ...

VELİ TİRYAKİ

     Sayın Hocam Birey olmak işte bu nedenle önemlidir ama belki de, bizden istenen tam da budur. ...

SEVGİ KOLCU

     Birey olmak, toplumdan kendini yalıtmak değil, bütünün içinde kendi gibi bulunabilmektir. İnsan bireysel varlık olduğu kadar ...

VELİ TİRYAKİ

     Değerli Hocam Yazınizda 1400 yıldır muslümana insiyatif bırakılmadığını cok farklı bir üslüpla aktarmısışsınız... Topluma düşen birey ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 57 √ Toplam : 108 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 41 √ Toplam : 77 - 2-BU YIL YAPILIR
% 4 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim