Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Bülent Arınç istifa etti
İBB Mezarlıklar Ölü sayısını 211 olarak
MSB’den aranan Türk gemisine ilişkin açıklama!
Amerika’da Dışişleri Bakanı belli oldu
16 MİLYON KAHRAMANA İHTİYAÇ VAR


LAVROV AZERBAYCANDA ALİYEVLE GÖRÜŞTÜ - DÜNYA - Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
 
LAVROV AZERBAYCANDA ALİYEVLE GÖRÜŞTÜ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 21-11-2020 / 19-04

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Dunya Haberleri  
LAVROV AZERBAYCANDA ALİYEVLE GÖRÜŞTÜ

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’u kabul etti.

Toplantıya Rusya’nın bakanlar arası heyeti üyeleri - Rusya Başbakan Yardımcıları Alexander Novak ve Alexey Overchuk, Sağlık Bakanı Mikhail Murashko, Tüketici Haklarının Korunması ve İnsan Refahı Federal Servisi Başkanı - Rospotrebnadzor Anna Popova, JSC Genel Müdürü katıldı. Rus Demiryolları ”ve Yönetim Kurulu Başkanı Oleg Belozerov.

Konukları karşılayan Cumhurbaşkanı  İlham Aliyev  şunları söyledi:

- Sevgili Sergey Viktorovich.

Değerli heyet üyeleri.

Sizleri Azerbaycan’da ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Seni tekrar görmek güzel. Bizi bu kadar büyük bir heyetle ziyaret ettiğiniz için memnunum. Heyetin bileşimi, bugünkü tartışmaların gündemini kendi içinde anlatmaktadır. Genel olarak ilişkilerimizin gündemi, tüm alanları kapsayacak şekilde oldukça geniştir. Ama bugün elbette öncelikle Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan Cumhurbaşkanları tarafından imzalanan üçlü bildirinin uygulanmasına ilişkin konuları ve bölgedeki güvenlik önlemlerinin güçlendirilmesi konularını konuşacağız.

Bölgede yeni ve umut verici bir durum ortaya çıktı. Olumlu eğilimlerin artmaya devam edeceğine inanıyorum. Her halükarda Azerbaycan buna hazır ve bugün bölgenin nasıl gelişeceğini düşündüğümüze dair vizyonumuzu detaylı olarak tartışacağız. Üçlü Açıklama elbette bölgemizde kalıcı ve kalıcı barışın tesis edilmesine yönelik önemli bir adımdır. Anlaşma metninin geliştirilmesine çok aktif ve etkin bir şekilde katılan Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Vladimirovich Putin’in kişisel rolünü ve anlaşmanın başarılı bir şekilde uygulanmasının büyük ölçüde bu metnin Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı imzasını da içermesine bağlı olduğunu özellikle belirtmek isterim.

Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bölgedeki güvenlik önlemlerinin güçlendirilmesinde oynadığı önemli rolü de belirtmek isterim. Ve genel olarak, hem bir barışı koruma misyonu hem de bölgedeki uzun vadeli işbirliği açısından işbirliği formatının bugün yeni ana hatlar kazandığını düşünüyorum. Bunun bölge ülkelerinin temel çıkarlarını karşıladığını düşünüyorum, çünkü bölgemizde doğal olarak bölge ülkeleri, güvenliği güçlendirme konuları da dahil olmak üzere öncü bir rol oynamalıdır. Üç taraflı açıklamada mutabık kalınan şey, iyi niyet ve yapıcı bir yaklaşımla, daha önce çözümsüz görünen sorunları çözmenin mümkün olduğunu gösteriyor.

Çözüm sürecinin tüm değişimlerinin farkındayız. Ancak hem Azerbaycan halkının hem de Ermenistan halkının barış içinde yaşamasına, savaşın yaralarını iyileştirmeye, geleceği düşünmeye çalışmasına, ortak bir gelecek, bizim için güvenli bir gelecek düşünmeye çalışarak komşularımıza getirecek kararlara ulaşmayı başardığımız için mutluyum. bölgemizde güvenliğin güçlendirilmesine katkı.

İfadenin paragraflarının geliştirilmesine geç de olsa doğrudan katılmayan Minsk Grubu’nun diğer üyelerinin de tutumlarını, açıklama metnine karşı olumlu tutumlarını ifade etmelerinden de memnuniyet duyuyoruz.

Elbette, onlardan daha hızlı bir tepki bekleme hakkımız vardı, ancak görünüşe göre bir pozisyon geliştirmelerine izin vermeyen bazı faktörler vardı. Ama dedikleri gibi, geç olması hiç olmamasından iyidir. Moskova’da AGİT Minsk Grubu temsilcilerinin bir toplantısının yapıldığını biliyorum. İfadeye olumlu yaklaşımlarının da güvenlik önlemlerinin ve uzun vadeli barışın güçlendirilmesinde önemli bir rol oynayacağını düşünüyorum.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanının “Dağlık Karabağ sorunu” ifadesini artık duymayacağını umduğunu söylediğinde, tutumunu tamamen paylaştığımı belirtmek isterim. Ayrıca bir daha asla duymamayı umuyorum. Ve Dağlık Karabağ hakkında konuştuğumuzda, sadece savaşın gelişmesi, sonuçlarının ortadan kaldırılması ve bir zamanlar birbiriyle çatışan ülkelerin uzlaşması ile ilgili haberleri duyacağız.

Yeniden hoşgeldiniz. Seni gördüğümüze her zaman sevindik. Bugün yapıcı bir çalışma bekliyoruz.

Rusya Dışişleri Bakanı  Sergei Lavrov  şunları söyledi:

-Çok teşekkür ederim, sevgili İlham Haydaroviç. Öncelikle Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı’ndan en içten selamlarımı iletmek istiyorum. Sizinle olan anlaşmasına göre, bakanlıklar arası bir heyetin parçası olarak buradayız, böylesi bir ziyareti oldukça kısa sürede gerçekleştiriyoruz. Bu da niyetlerimizi, Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanının 9 Kasım anlaşmalarını uygulama çabalarını aktif olarak destekleme ve aynı zamanda Azerbaycan Cumhuriyeti ile ortaklığımızın özel stratejik niteliğini vurgulama niyetlerini yansıtıyor. Ve bugün burada meslektaşlarımızla etkileşimimizin olduğu alanlarda gelen sohbetler, elbette ikili ilişkilerimizin halklarımızın yararına ilerlemesini ve gelişmesini sağlamayı amaçlayacaktır.

Azerbaycan’ın 9 Kasım açıklamasını destekleyen tutumunu çok takdir ettik. Dediğin gibi sevgili İlham Haydaroviç, bu anlaşmayı herkes hemen algılamadı, kan dökülmesinin durdurulması ve barışçıl bir hayata geçişten ibaret olan sonuç açısından değil, toparlanma süreçlerinin tesis edilmesi, insani sorunların çözülmesi yoluyla yorumlamaya çalıştı. elbette modern dünyanın gereksinimlerini karşılamayan jeopolitik oyunların prizması. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Haydaroviç’in, bu bölgedeki uzlaşma görevini sürekli olarak vurgulamasını özellikle takdir ediyoruz ki bu, bizim derin kanaatimize göre, gerçekten insanlar hakkında düşünürsek, bazılarının getirdiği değil, daha fazla çalışmanın tüm noktasıdır. ilgi alanları.

Barışı koruma görevlilerimiz ve Azerbaycanlı meslektaşlarımızla birlikte Ermenistan tarafının da katılımıyla, geri dönen insanların çıkarları doğrultusunda insani sorunları çözmenin somut yollarını aktif olarak koordine ediyoruz. Bu, sivil altyapının düzenlenmesi ve ekonomik ve ulaşım iletişiminin engellenmesi için gerekli her şeyin kurulması, tabii ki bu ve uluslararası kuruluşların, Kızıl Haç’ın, mülteciler için BM yapılarının, gıda meselelerinin, çocukların sorunları, UNESCO’nun konuya daha aktif olarak dahil edilmesi gereken katılımıdır. bu antik bölgede kültürel ve dini mirasın korunması.

Ve elbette, Rusya ile birlikte uzun yıllardır siyasi sürece liderlik eden AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlarının, bu görevlerin çözümüne katılacaklarını umuyoruz ki, bu görevlerin, sizin gibi, sizin gibi defalarca tekrarlanan 9 Kasım anlaşmaları temelinde, Cumhurbaşkanı Putin’in, bunun AGİT Minsk Grubu’nun faaliyetlerini her zaman destekleyen ilkelere uygun olduğunu söylediğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e selamlarından dolayı teşekkür etti ve selamlarını Rusya Devlet Başkanı’na iletmesini istedi.

 

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergei Shoigu başkanlığındaki bir heyeti kabul etti.

AZERTAC


LAVROV AZERBAYCANDA ALİYEVLE GÖRÜŞTÜ : Google'da Ara
LAVROV AZERBAYCANDA ALİYEVLE GÖRÜŞTÜ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        DÜNYA

  AMERİKA’DA DIŞİŞLERİ BAKANI BELLİ OLDU


         Resmi olmayan sonuçlara göre ABD’de 3 Kasım’da yapılan başkanlık seçiminin galibi olan Demokrat Partili Joe Biden, kabinesinde yer alacak isimleri

  LAVROV AZERBAYCANDA ALİYEVLE GÖRÜŞTÜ


         Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’u kabul etti. Toplantıya Rusya’nın bakanlar arası heyeti üy

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
HASAN ALİ KURTULMUŞ

     Efeler Belediye Başkanına teşekkür ederim. Aydında 31 Ekimden bu yana Tedirginiz. Deprem olacak diyen Altımız üstümüz ...

ASTO STK PLATFORMU

     Azerbaycan’ın topraklarını işgalden kurtarmasının ardından Batılı ülkelerin ve Rusya’nın yaptığı itidal ve müzakerelere geri dönülmesi yönündeki ...

VELİ TİRYAKİ

     Ekrem İmamoğlunun Taksi mafyasına karşı dik duruşunu takdir ediyorum. İstanbulda Taksi Plakaları birkaç mafyanın elinde 2.5 ...

VAHDET TUNUS

     AYDIN da Çerçioğlu diktası var. Maalesef benim aklım bana yeter diyen birisi tarafından yönetiliyoruz. Hiç bir ...

AVUKATLAR A.

     Anayasa Mahkemesi iptal başvurusunu reddetti, İçişleri Bakanlığı genelgeyle Baro genel kurulları ertelendi. (siyasi partiler yapabilir onlarda ...

OSMAN DAYI

     Meyve Veren ağaç taşlanır. Osman hoca sen bildiğin yolda yoluna devam et. Tarihte güzel işler yapıpta ...


           ANKET
İSTANBUL KANALI DEVLET PROJESİ MİDİR?
% 22 √ Toplam : 3 - DEVLET PROJESİDİR
% 79 √ Toplam : 11 - RANT PROJESİDİR
% 0 √ Toplam : 0 - FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim