Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Filistin Halk Kurtuluş Cephesi parlamento seçimlerine
Bakan Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması
2021 Yılı Yatırım Programı açıklandı.
CHP’nin yeni sistem önerisi: Sembolik Cumhurbaşkanı
AKŞENER: ERDOĞAN SEÇİLEMİYECEĞİNİ GÖRDÜ VE...


Meral Akşener: Ağam Bizle Eğleniyor! - GÜNCEL - Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
 
MERAL AKŞENER: AĞAM BİZLE EĞLENİYOR!
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 24-06-2020 / 13-04

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
Meral Akşener: Ağam Bizle Eğleniyor!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Türkiye’yi dünyanın ilk 10 ekonomisine sokmaya hiç olmadığımız kadar yakınız’ sözlerine ‘Türkiye yüzde 100 büyüse bile ilk 10 ekonomisine giremiyor hatta ilk 20’den düşme ihtimali var. Ağam bizle eğleniyor’ sözleriyle tepki gösterdi.

Meral Akşener, itirazlara rağmen ertelenmeyen LGS sınavındaki kalabalık görüntülere ilişkin de ‘İktidarın bu inadını milletime şikayet ediyorum’ dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu.

Meral Akşener ‘in konuşmasından satır başları şöyle:

Biliyorsunuz geçtiğimiz cumartesi LGS‘ye girdi. Kendilerine geçmiş olsun diyorum. Haksız çıkmak istedik ama LGS’de olanlar yine bizi haklı çıkardık.

Umarız LGS nedeniyle vaka sayısında artış olmaz. Bu hafta da YKS sınavı var. Gençlerimize zihin açıklığı diliyorum. Bu vesileyle iktidarın bu inadını milletime şikayet ediyorum.

Sınavın 25-26 Temmuz’da yapacağınızı açıkladınız, sonra sınavı bir ay öne çektiniz. Dilekçe verdik, düzenlemenin iptalini istedik. Danıştay’ı, önerimizi iptal etti.

Bırakın rahat hazırlansın dedik, salgın daha bitmedi çocuklarımızı göz göre göre tehlikeye atmayın dedik, dinletemedik.

“İKTİDAR GENÇLERLE SÜREKLİ BİR KAVGA HALİNDE”

Hafta sonu sınava girecek sayın öğrenciler, sınava giderken önlemlerinizi lütfen alın. Ne kendinizi ne de sevdiklerinizi riske atmayın. Allah her birinize zihin açıklığı versin.

Değerli milletvekilleri, farkında mısınız, AK Parti iktidarı gençlerler sürekli bir kavga halinde. Attıkları hiçbir adımda gençlerimize güven yok. Gençlerin hakkı olduğu zaman hep itip kakmak var.

Şimdi yeni bir yasa hazırlığındalar, 25 yaş altındaki çalışanların sosyal haklarını tırpanlayacak bir formül bulmuşlar.

25 yaş altı çalışanların 10 günden az çalışması durumunda sigorta primi ödenmemesini sağlamaya çalışmışlar.

Nasıl depremi fırsat bilip milletin parasını tırpanladılarsa, şimdi de salgını bahane edip işten çıkarmaların önünü açıyorlar.

Her dört gencimizden biri işsiz. 1 milyondan fazla üniversiteli işsizimiz var.

“ESERİNLE ÖVÜNÜYOR MUSUN SAYIN ERDOĞAN”

Eserinle övünüyor musun sayın Erdoğan? Gençlerimize sus otur yerine demeyeceğiz. Biz biliyoruz ki imkan verildiğinde gençlerimiz bu memleketi uçurur. Yeter ki gençlerimize bu imkan verilsin. Ülkeyi akla ve bilme inanmayan, tarihten bir feyiz almayan bir iktidar yönetiyor.

Sayın Erdoğan geçen gün Türkiye’yi dünyanın ilk 10 ekonomisine sokmaya hiç olmadığımız kadar yakınız dedi. Türkiye yüzde 100 büyüse bile ilk 10 ekonomisine giremiyor hatta ilk 20’den düşme ihtimali var.

Yani ağam bizle eğleniyor. Milletimizle dalga geçer gibi işsizlik nerede diyorlar işte işsizlik burada.

“GENÇ İŞSİZLİK VAHİM DURUMDA”

Temenni ile ülke yönetme devri bitti. Akraba ile eş ile doldurdukları TÜİK ne derse desin genç işsizlik Türkiye’nin en büyük sorunlarında biridir.

Yüzde 25’lik işsizlik artık kaybedeceğimiz vaktimiz olmadığını gösteriyor.Güney Doğu ve Doğu Anadolu’da genç işsizlik vahim durumda.

Sayın Erdoğan’ın her üniversite mezunu iş bulacak diye bir kaide yok sözünün sonuçlarını yaşıyoruz.,

“AK PARTİ İLE İYİ PARTİ ARASINDAKİ EN BÜYÜK FARK….”

Ak Parti ve İYİ Parti iktidarı arasındaki en büyük fark;bu sofrada yemeği kimin yiyeceği, hesabı kimin ödeyeceğiyle ilgilidir. Söz veriyorum,iktidara geldiğimizde, kimse size yemediğiniz yemeğin hesabını ödetemeyecek.Biz işte bunun için varız.İYİ Parti işte bunun için var. Peki bunu nasıl başarabiliriz? Bunu kuvvetler ayrılığı ile başarabiliriz. Bunu demokrasi ile başarabiliriz. Bağımsız yargı ile, bağımsız medya ile, bağımsız denetleme kurumları ile başarabiliriz. İktidarı denetleyen kurumlar güçlü ve bağımsız olursa,ülkenin kaynakları da o kadar adaletli dağılır.Yani, iktidar istediğine ihale dağıtamaz.Yani, ülkenin tüm kaynakları, birkaç müteahhite peşkeş çekilemez.Yani, devletin her kurumu, her çalışanı denetlenir ve yolsuzluk yapılamaz. Hedefimiz iktidara kim gelirse gelsin doğru işleyecek bir sistem inşa etmek.İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem dediğimiz işte budur.Ve kimsenin şüphesi olmasın, başaracağız.

Dava arkadaşlarım; Tarih; Milletini güçlendirmeden önce, kendini güçlendiren,Milletini düşünmeden önce, kendini düşünen,Milletini zenginleştirmeden önce, kendini zenginleştiren nice iktidarların hazin hikayeleri ile doludur. Biz böyle bir hikaye yaşanmasın diye, Memleket Masası’nda buluşmayı önermiştik. Ancak Sayın Erdoğan, artık kimin dost, kimin düşman olduğunu maalesef ayırt edemiyor. Başkanlık sistemini övenleri dost, eleştirenleri düşman zannediyor. Damadına sahip çıkanları dost, damattan bakan olmaz diyenleri düşman zannediyor. Yanına matruşka gibi dizdiklerini dost, hakikati söyleyen bizleri düşman zannediyor. Ne diyeyim Sayın Erdoğan? Kimi insan böyledir, kandırılmayı sever. Biz anlatmaktan yorulduk ama, sen kandırılmaktan yorulmadın.

Madem bizi dinlemiyorsun, bari Yunus Emre’yi dinle;

“İş bu meclise gelmeyen,Anıp nasihat almayan,Eliften bayı bilmeyen,Okur kişi olur bir gün!Yunus sözün bunu söyler,Aşkın Deryasını boylar,Şu yüce köşkler saraylar,Viran olur kalır bir gün!”

Aziz milletim; İYİ Parti iktidarında, sadakat değil, liyakat aranacak. İYİ Parti iktidarında, başta gençlerimiz olmak üzere, her vatandaşımın fırsat eşitliği olacak. İYİ Parti iktidarında, EYT’lilerin çilesi sona erecek. 3600 ek gösterge sözü verilenlerin, hakkı teslim edilecek. Öğretmenlerin, sağlıkçıların, işçilerin, gasp edilen hakları teslim edilecek. İYİ Parti iktidarı, Türkiye’nin prangalarından kurtulduğu bir kalkınma dönemi olacak. Ülkemizi nasıl rahatlatacağız,vatandaşımıza nasıl nefes aldıracağız göreceksiniz. Çünkü; Adalet ve demokrasi olursa güven olur. Güven olursa yatırım olur. Yatırım olursa iş bulunur. İş bulunursa, çarklar döner, tencere kaynar, yüzler güler. Yüzler gülerse, gençlerimiz yeniden hayal kurar. Gençler hayal kurarsa, Türkiye hak ettiği geleceğe ulaşır. Formül basit.Bütün mesele “önce millet, yalnız millet.” diyebilmek.“Varlığım Türk varlığına armağan olsun.” diyebilmek.

Dava arkadaşlarım; Bu gerçeği artık herkes görüyor. Milletimiz bu düzenin böyle gitmeyeceğini artık görüyor. İktidar yolun sonuna geldiğini artık görüyor. Çünkü biz geliyoruz. Karanlık gecenin ardından söken şafak gibi geliyoruz. Boyun eğmeden, pes etmeden geliyoruz. Çıktığımız yoldan sapmadan, emin adımlarla geliyoruz. Korkmadan, hakikati anlatarak geliyoruz.”

İlk gitmesi gereken bu ucube sistemdir

“İktidar görmek istemese de ben buradan kendilerine hakikati hatırlatayım; bu düzen böyle gitmez. Gitmeyecek. İyi Parti bunu için var ve İyi Parti milletin sesi olmaya, milletin derdi ile dertlenmeye devam edecek ve milletimizin desteğiyle de bu ucube sistemi gönderecek. Eskilerini çözemediği gibi Türkiye’yi yeni sorunlarla yüz yüze getiren bu ucube sistemdir. Hiçbir şey katmadığı gibi elimizdeki avucunuzdaki alıp götüren bu ucube sistemdir. Milletimizin hak ettiği mutlu ve huzurlu yarınlara taşımadığı gibi mutsuzluğa, umutsuzluğa mahkûm eden bu ucube sistemdir. Vakit kaybetmeden iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemi inşa etmek, yaralarımızı bir an önce sarmak zorundayız. Bu sistem, işsizlik getirdi, açlık getirdi, adaletsizlik getirdi. İşsizliğin bitmesi için, Açlığın bitmesi için, Adaletsizliğin bitmesi için, Velhasıl milletimizin iyiliği için, ilk gitmesi gereken de, bu ucube sistemdir.”

 

Kaynak: www.abcgazetesi.com


Meral Akşener: Ağam Bizle Eğleniyor! : Google'da Ara
Meral Akşener: Ağam Bizle Eğleniyor!


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  AZERBAYCAN ASKERİ KARS’A GELDİ...


         Türk Silahlı Kuvvetleri’nin son dönemdeki en kapsamlı kış tatbikatı 1-12 Şubat tarihlerinde Kars’ta gerçekleştirilecek. Azerbaycan Silahlı Kuvvetler

  CHP’NİN YENİ SİSTEM ÖNERİSİ: SEMBOLİK


         CHP, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden parlamenter sisteme geçiş amacıyla gerçekleştirdiği çalışmaları tamamladı. Çalışmada

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
MUSTAFA ŞENER

     AKP nin Hukuk Anlayışı. AKP Kazanana kadar her şey mübah. İstanbulu unutmadık. Mutlaka Birşeyler oldu dendi. ...

CEREN KUTLUAY

     Harika bir araştırma. Yazı çok değerli bilgileri içeriyor. Emeğinize sağlık. ...

VELİ

     Her şeye çeza kesen RTÜK Nerdesin. Bir işlem için emirmi bekliyorsun.... ...

ASTO STK PLATFORMU

     Toplumu Ayrımcılığa, Bölücülüğe, Irkcılığa sevkeden bu tarz insanların televizyonlara çıkartılmaması lazım. Konuşanlar kadar konuşmasına müsade edenlerde ...

VELİ TİRYAKİ

     Aydında çalışmalarını yakınen takip ettiğim güzel çalışmalara imza atan Hayvan Hakları Hareketi Derneği Başkanı Jale Koç ...

KÜRŞAT ALPEREN

     Bu dönem Can Dostları Kedilerimizin üreme dönemi bu demektirkki bir ay sonra beslenmesi gereken üç kat ...


           ANKET
İSTANBUL KANALI DEVLET PROJESİ MİDİR?
% 32 √ Toplam : 15 - DEVLET PROJESİDİR
% 62 √ Toplam : 29 - RANT PROJESİDİR
% 7 √ Toplam : 3 - FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim