Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Hani AK Parti binası saldırganı,
Ya siz milleti mi kandırıyorsunuz; bir
Kılıçdaroğlu’dan Deniz Poyraz cinayetine dair açıklama
Hükümlülerin ziyaret süresi 1 saatten 1,5
KOVİDLE MÜCADELEDE İSTENEN RAKAMLARA AZ KALDI


MHP’nin hedef aldığı HaberTürk TV’de Deprem - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
MHP’NİN HEDEF ALDIĞI HABERTÜRK TV’DE DEPREM
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 06-05-2021 / 03-27

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
MHP’nin hedef aldığı HaberTürk TV’de Deprem

Devlet Bahçeli’nin açıkladığı anayasa taslağının konuşulduğu yayın sonrası MHP’nin hedef aldığı HaberTürk’ün Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir ayrıldı, Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz da sorumluk benimdir dedi ve istifa etti.

MHP yönetiminin seviyesiz uslupla Habertürk kanalını hedef göstermesinin ardından Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz ve Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir istifa etti.

Medyaradar’ın haberine göre, istifaların ardından Habertürk TV Ankara Temsilciliği görevine, Show TV Ankara Temsilciliği görevini yürüten Sibel Demirci Erdem atandı. Habertürk TV ve Show TV Ankara Temsilciliklerinin birleşmesiyle oluşan yeni yapıda Fevzi Çakır da Ankara Temsilci Yardımcısı olarak görevlendirildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıkladığı anayasa taslağının konuşulduğu "Ebru Baki ile Para Gündem" programı sonrası MHP tarafından hedef alınan HaberTürk TV’nin Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir kovuldu, Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz da istifa etti. Gelişmeleri Evrensel’e değerlendiren Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu, "Türkiye’de hakim siyasi çevrelerin, kamuoyunu yönlendirmek için, artık tanınan yüzleri bile tehdit etmekten, sözlü saldırıya boğmaktan çekinmediklerine tanık oluyoruz. Ellerini artık gazetecilerin yakasından çeksinler” dedi.

HaberTürk TV’de yayımlanan ve Gülfem Saydam Sanver, Kemal Öztürk ile Pınar Hacıbektaşoğlu’nun konuk olduğu "Ebru Baki ile Para Gündem" programında Bahçeli tarafından açıklanan MHP’nin 100 maddelik anayasa önerisi konuşuldu. Programda hukukçu Pınar Hacıbektaşoğlu, anayasa değişikliği taslağını AKP’nin hazırlayıp açıklaması beklenirken MHP’den öneri gelmesini, ilk 10 dakikada sınavı bitirip koşarak kağıdığını teslim eden öğrenciye benzetti. Bu benzetme ve Kemal Öztürk’ün Bahçeli’nin "Alayı burada" sözlerini hatırlatması gülüşmelere neden oldu. Hacıbektaşoğlu, Bahçeli’nin açıkladığı metnin uzlaşıya açık olmadığını düşündüğünü belirtti. Ayrıca önerinin tartışılmaya açık olduğunu söyleyip "AYM’nin yüksek mahkeme değil, özel satatüde ele alınmasını çok demokratik bulmuyorum" dedi. Gülfem Saydam Sanver de "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yürümediğini MHP de kabullenmiş ki sistemle ilgili değişiklikler öneriyor" ifadelerini kullandı.

MHP’Lİ YÖNTER’DEN HAKARET DOLU PAYLAŞIMLAR

Bu değerlendirmelerin yer aldığı program üzerine MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, gazeteci Ebru Baki’ye hakaretler içeren Twitter paylaşımlarında bulundu.

Yönter, Twitter paylaşımlarında "Habertürk’te art niyetli Ebru Baki’ye konuk olan Kemal Öztürk, Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu ile Gülfem Saydam Sanver’in Genel Başkanımızın 100 maddelik anayasa önerisini karalama çabaları edepsizlik ve terbiyesizliktir. Ne o, kaldıramadınız mı? Kudurdunuz değil mi? Ebru Baki, her seferinde MHP’ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden, alaycı gülümsemesiyle gerçekleri çarpıtan sözde bir gazetecidir....Konuklarını MHP düşmanları arasından seçmesi tam bir kokuşmuşluktur...Bugünkü golü çıkaramayınca çirkefliği ve çirkinliğe tercih ettiler. Yuh olsun!" ifadelerini kullandı.

BÜLENT AYDEMİR’DEN "AYNEN İADE EDİYORUM" YANITI

Habertürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, Yönter’in bu hakaretlerinin ardından Ebru Baki ile ortak gerçekleştirdikleri yayın esnasında "Bu ifadeleri aynen Ulvi Bey’e iade ediyorum. Bu ifadeleri aynen, ne bir eksik ne bir fazla Ulvi Bey’e iade ediyorum. Bu programda gazetecileri hedef gösteren açıklamaları kabul etmiyorum. Delikanlılıksa, işte bak ekrandan söylüyorum. Gidip tweet atıp hesabımdan çıkmıyorum. Bu konuda Ulvi Bey çıkıp özür dilemeli. Kendisi yaptı bunu, kendi hesabından yaptı. Eğer MHP Genel Başkanı ve MHP kurumsal kişiliği de arkasındaysa bu söylenenlerin onlar da özür dilemeli. Özür dilemeye çağırıyorum. Bunu öfkeyle söylemiyorum. Kimseye hakaret de etmiyorum. Ama bu açıklama hakaret içeriyor. Kimsenin böyle bir hakkı yok. Biz işimizi yapıyoruz" dedi.

EBRU BAKİ: BU ÜSLUPLA MUHATAP OLMAK ÇOK ZOR

Ebru Baki ise "Programda ne olduğunu da anlamadım. Bir gülme geçiyor ama onu da anlamadım. İftira kötü bir şey. İstersen ben sana daha sonra gün içinde gelen hiç karşılaşmadığım küfür ve hakaretleri de bir toparlayayım. O zaman daha çok sinirin bozulur. Bu üslupla muhatap olmak çok zor. O yüzden bir şey söylememeyi tercih ettim" ifadelerini kullandı.

DEVLET BAHÇELİ’DEN "HABERTÜRK İZLEMİYORUM" PAYLAŞIMI

Aydemir ve Baki’nin açıklamalarının ardından Devlet Bahçeli, "Habertürk izlemiyorum" paylaşımı yaptı.

KÜRŞAD OĞUZ İSTİFA ETTİ

Gazeteciler.com, Bahçeli’nin paylaşımının ardından Bülent Aydemir’in kovulduğunu, peşinden de kanalın Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz’un " tüm sorumluluğu üzerine alarak" istifa ettiğini duyurdu.

EROL ÖNDEROĞLU: ELLERİNİ GAZETECİLERİN YAKASINDAN ÇEKSİNLER

Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkiye Temsilcisi ve Bianet Medya Özgürlüğü Raportörü Erol Önderoğlu, gelişmeleri Evrensel’e değerlendirdi. “Ellerini artık gazetecilerin yakasından çeksinler” diyen Önderoğlu şu değerlendirmeyi yaptı:

"Türkiye’de hakim siyasi çevrelerin, kamuoyunu yönlendirmek için, artık tanınan yüzleri bile tehdit etmekten, sözlü saldırıya boğmaktan çekinmediklerine tanık oluyoruz. Birtakım siyasi çevrelerin gazetecilerle olan ilişkilerinde, demokratik veya medeni tartışma üslubunu ne yazık ki mumla arar olduk. Saldırı ve tehditler karşısında susulması da bizlerde, siyasetin daha da ısınmasıyla meslektaşlarımızın hiç de güvende olmadıkları düşüncesini yaygınlaştırıyor. Ellerini artık gazetecilerin yakasından çeksinler. Gazeteciler tehditlerinizle kanaat değiştirecek değiller.” EVRENSEL/

MEDYARADAR/BİANET

MHP’nin hedef aldığı HaberTürk TV’de Deprem : Google'da Ara
MHP’nin hedef aldığı HaberTürk TV’de Deprem


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  VEYİS ATEŞ HABERTÜRKLE YOLLARINI AYIRDI


         Habertürk TV anahaber sunucusu Veyis Ateş, Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ’ı arayarak istifa ettiğini bildirdi. Ateş’in istifa

  HÜKÜMLÜLERİN ZİYARET SÜRESİ 1 SAATTEN


         Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yas

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...

NEVZAT YAŞAR

     Bu iyi parti içindeki çakallar aynı selçukludaki batinilere benzetiyorum bunlarda ne kişilik var nede onur. ...

CEREN KUTLUAY

     İYİ Parti Türkiyenin yükselen değeri. Aydındada en hızla büyüyen parti. Üye kaydı yükselen tek parti. Tüm ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 74 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 72 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim