Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Sultanlar Olimpiyatlarda çeyrek finalde
Azerbaycan’dan Türkiye’ye 53 itfaiye aracı
Erdoğan: Önce ekskavatörle beni çiğnemeniz gerekecek
ERDOĞAN MARMARİSTE AFETZEDELERE ÇAY DAĞITTI
METE GAZOZ OLİMPİYAT ŞAMPİYONU


ÖZAKCAN: TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAĞIZ - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
ÖZAKCAN: TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAĞIZ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 31-01-2019 / 01-06

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
ÖZAKCAN: TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAĞIZ

 

Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, ilçedeki muhtarlar ile düzenlenen yemekli toplantıda bir araya geldi. Muhtarlarla sohbet eden Özakcan’ın hedefinde ittifak adayları Özlem Çerçioğlu ve Ümmet Akın vardı.

Demokrat Parti (DP) tarafından 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde aday gösterilen Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan 83 mahalle muhtarı ile bir araya geldi. Gar Restoran’da düzenlenen yemeğe DP İl Başkanı Serhat Emanet, Efeler İlçe Başkanı Muzaffer Yılmaz, Çine Belediye Başkan Adayı Dr. Altuğ Karaköse, belediye bürokratları, partililer ve mahalle muhtarları katıldı. Masaları tek tek dolaşarak muhtarlarla selamlaşan Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, muhtarlarla yakından ilgilenerek sohbet etti. Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, muhtarlara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Muhtarlarımız ile birlikte bir kentte demokrasinin temeliyiz, beşiğiyiz.  Bu görevi sizlerle birlikte 5 yıldan bu yana paylaşmanın onurunu yaşıyorum, hepinize müteşekkirim ve şükran borçluyum. Başarımızda emeği olan tüm muhtarlarımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

“BİR KİŞİ 209 BİN SEÇMENDEN DAHA BÜYÜK OLAMAZ”

İsim vermeden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu eleştiren Özakcan, “31 Mart’ta Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde yaşanmayan bir yöntem ile seçime gidiyoruz. Bildiğiniz gibi ittifaklarla oluşturulan, adaylarla dayatılan bir Efeler Belediyesi seçimi yaşayacağız. Daha önce mensubu olduğum Cumhuriyet Halk Partisi, verdikleri sözün dışına çıkarak bir kişinin iradesini ve kaprisini 209 bin seçmenimize değişen bir karar aldı. Bir kişinin kaprisi ve kararı partinin genel merkezine bu kadar etki yapabiliyorsa, bir kişi seçmenin oyundan daha büyükse bunun adına demokrasi, demokrasi ile yönetilen seçim denmez. Demokrasinin temeli seçme ve seçilme hakkıdır. Siz Efeler halkının seçme iradesine ipotek koydunuz” diye konuştu.

“PANTOLON OLMADI GÖMLEK VERELİM DER GİBİ”

Ümmet Akın’ın, AK Parti-Milliyetçi Hareket Partisi ittifakının adayı olarak gösterilmesini eleştiren Başkan Özakcan, “Bildiğiniz gibi daha önce büyükşehir adayı olarak sahaya çıktı. Efeler Belediyesi bir kasaba belediyesi değil. Efeler, Aydın’ın en büyük ilçesi ve belediyesi hatta Ege Bölgesi’nin en önemli ilçesi ve belediyesidir. İttifak ortaklarının büyüğü bu arkadaşımızı büyükşehir adayı olarak kabul etmedi. Bu defa kendisine gel Efeler’e aday yapalım dediler. Sanki pantolon olmadı, gömlek verelim der gibi oldu. Vatandaşımızın iradesini, seçme hakkını yönlendiremezsiniz. Kimin hakkını kime veriyorsunuz. Tekrar söylüyorum ki bu olaylar demokrasi değil. Onun için bizler demokrasimize ve geleceğimize sahip çıkmak ile görevliyiz, sorumluyuz. Kamuoyunun içine sinmeyen bu iki adayın seçmenlere dayatılmasına karşı bir duruş içerisindeyiz. Efeler halkımıza yapılan hukuksuzluğa ve haksızlığa karşıyım” ifadelerini kullanarak vatandaşların elini vicdanına koyarak oy vermesini istedi.

“AMACIM EFELER HALKININ HAKKINI KORUMAK”

Göreve geldiği günden bu yana Efeler halkının hakkını korumak için büyük mücadeleler verdiğini kaydeden Özakcan, “Efeler Belediyesi’ne başkan olarak geldiğim günden bu yana Efeler’de yaşayan insanların haklarını korumak için değeri 500 milyonları bulan taşınır ve taşınmaz malların belediyemize ait olması konusunda büyük mücadele verdim. Bunun karşılığında da büyükşehir belediyesinden DİM1 ve DİM2 projeleri için tepkiler gördük. Bizim bu projelerimize ihtiyacımız yok. Efeler Belediyesi olarak dükkandan bozma mekanlarda vatandaşımıza hizmet etmeye çalışıyoruz.

Öncelikli olarak halkımıza daha verimli bir şekilde hizmet edebilmek adına bir hizmet binamıza ihtiyacımız var. Hizmet binası projemiz bu itirazlar nedeniyle uzayan mahkeme süreçleri nedeniyle gecikti. Bugüne kadar bu projeyi tamamlamış olabilirdik.

Bunun yanında Zafer Meydanı’ndaki eski minibüs garajı ile ilgilide de projemiz hazır. Orayı da altı otopark, üstü kapalı pazar yeri ve çeşitli sosyal tesisler olacak şekilde projelendirdik. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu hizmetimizi vatandaşlarımız ile buluşturacağız” dedi.

 

“ÖLECEĞİMİ BİLSEM BOĞAZIMDAN BİR YUDUM SU GEÇMEZ”

Eleştiri oklarını CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelten Başkan Özakcan, “Bir kişinin marifeti sayesinde siyasetin seviyesi düştü. Siyaset Aydın’da hiç bu kadar kirlenmedi, nezaketsizlik, saygısızlık ve terbiyesizlik ölçülerine düşmedi, düşürülmedi. Mal varlığım ile beni vurmaya çalışıyorlar. Benim malvarlığım tescilli ve hepsi ortada. 40 yıl önce aldığım dükkanımı satıp, 10 yıl geri ödemeli kredi kullanarak bir ev aldım. Mesut Özakcan olarak hesabını veremeyeceğim bir kuruş olamaz. Öleceğimi bilsem boğazımdan bir yudum su geçmez. Siyasete çocuklarımı da alet ettiler. Oğlum Berkin ile alakalı bir sürü atıp tutuyorlar. Kendisi 8 metrelik 85 bin liraya bir tekne aldı. Yat aldı diye yaygara kopartıyorlar. Benim maaşım 30 bin lira. Bunu 3 aylık gelirimle dahi alabilecek konumdayım. Bunları söyledikleri zaman hiçbir muhtarımın ve vatandaşımın itibar etmeyeceğini biliyorum. Ellerinde konuşacakları bizi eleştirecekleri bir nokta yok ailem üzerinden bana saldırıyorlar. Damadımı özel kalem müdürüm yaptım, onu da eleştirdiler. Kendisi tüm personelimiz ile uyum içerisinde çalışıp muhtarlarımızın her isteğini yerine getirmeye çalışan, gece gündüz telefonu açık olan halkımız için durmadan hizmet eden biri” ifadelerini kullandı ve tüm muhtarlarımız bu çalışmaları gayet iyi bildiğini sözlerine ekledi.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAĞIZ”

Başkan Özakcan konuşmasının sonunda önümüzdeki günlerde sahaya inerek yerel seçim çalışmalarına hız vereceklerini açıklayarak şöyle devam etti, “Demokrat Parti Cumhuriyet tarihimizde demokrasiye geçişin canı pahasına kapısını aralayan Aydın’da kurulmuş, başbakan ve bakanlar çıkartmış bir partimiz, her mahallemizde kökü olan bir siyasi bir oluşumdur. Biz seçimleri ve Efeler halkına hizmeti parti meselesi olarak görmüyoruz. Önümüzdeki günlerde sahaya inip tüm gerçekleri halkımız ile paylaşarak desteklerini isteyeceğiz. Demokrasinin, halk iradesinin ve milli iradenin ne demek olduğu hem bugünkü partilere hem de bütün ulusumuza göstererek, Türkiye’ye örnek olacağız.” Konuşmasının ardından muhtarlar ile uzun süre sohbet eden Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, seçimi tüm dayatmalara karşı bir demokrasi mücadelesine dönüştürme çağrısında bulundu.

 

 


ÖZAKCAN: TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAĞIZ : Google'da Ara
ÖZAKCAN: TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAĞIZ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  ERDOĞAN: ÖNCE EKSKAVATÖRLE BENİ ÇİĞNEMENİZ


         CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ormanlarda yapılaşma yetkisini Kültür ve Turizm Bakanlığı’na vermesine tepki g&

  ERDOĞAN MARMARİSTE AFETZEDELERE ÇAY DAĞITTI


         Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, orman yangınlarının devam ettiği Muğla’da yaptığı incelemelerin ardından konuştu. Erdoğan, "Ormanlarımızı yakanları bulup c

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...

NEVZAT YAŞAR

     Bu iyi parti içindeki çakallar aynı selçukludaki batinilere benzetiyorum bunlarda ne kişilik var nede onur. ...

CEREN KUTLUAY

     İYİ Parti Türkiyenin yükselen değeri. Aydındada en hızla büyüyen parti. Üye kaydı yükselen tek parti. Tüm ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 74 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 72 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim