Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
İmamoğlu’ndan Murat Kurum’a yanıt...
KILIÇDAROĞLU PARTİ MECLİSİNDE KONUŞTU
ERDOĞAN ŞEHİR HASTANELERİNİ SAVUNDU.
SEÇİM KAYBETSEKTE BU İŞTE YOKUM
CUMHURBAŞKANI SÖZCÜSÜ S-400 AÇIKLAMASI


Özdağ: Türk Milleti Suriyelileri İstemiyor! - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
ÖZDAĞ: TÜRK MİLLETİ SURİYELİLERİ İSTEMİYOR!
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 13-09-2018 / 22-51

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
Özdağ: Türk Milleti Suriyelileri İstemiyor!

Antep, Hatay, Kilis Türk şehri olmaktan çıkıyor

Türkiye’de sayıları her geçen gün artan sığınmacıların adeta bir kavimler göçüne dönüştüğünü ifade eden Prof. Dr. Özdağ, konuşmasına şöyle devam etti; “Resmi rakamlara göre 3,5 milyon gayri resmi rakamlara göre 4 milyon Suriyeli 2011’den sonra Türkiye’ye gelmiş durumda. Türkiye’nin belirli kentlerinde Suriyeliler, ya tam nüfus üstünlüğünü ele geçirmiş durumdalar, ya da %25 veya yüzde 30’luk dilimine ulaşmışlar. Türkiye’de yaşayan her 20 kişiden birisi artık Suriyeli. 2040 yılında 8 milyona yakın Suriyeli Arap, Türkiye’de yaşıyor olacak. Böyle bir demografik istila ile Türkiye’de milli devleti ayakta tutmanız mümkün olmaz. 2040 yılında Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis ve Hatay Türk kenti olmaktan çıkarlar. Adana ve Mersin illerimiz yarı yarıya Türk kimliğini yitirir.

Suriyeli sığınmacıların bir an evvel ülkelerine dönmelerinin zemini hazırlanmazsa, Ortadoğu’da sık sık rastladığımız jeopolitik sarsıntılardan bir tanesinin gerçekleşmesi durumunda bu coğrafyayı Türkiye’nin parçası olarak tutmanız mümkün olmaktan çıkar.”

AKP’li seçmen de Suriyelileri istemiyor

Bilgi Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma sonuçlarını açıklayan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Türkiye’nin içinden geçtiği süreç itibariyle, Türklerin Anadolu’ya geldiği son bin yılın en büyük beka tehdidi ile karşı karşıya olduğunu belirtti. Özdağ, “Bugün içinden geçtiğimiz süreç, Türklerin Anadolu’ya geldiği son bin senede karşı karşıya kaldığı en büyük dördüncü tehdittir. Bu tehdit karşısında Türk Milletinin çok büyük bir bölümü, sağduyusuyla, herhangi bir bilgiye sahip olmadan ve bütün medya kaynaklarından yanıltıcı bilgi aktarılmasına rağmen Suriyeli tehlikesini sezmiştir. Yapılan anketlere göre, seçmenlerin %84-85’inin Suriyelilerin ülkelerine dönmesini istediğini görüyoruz. Bu oran, İyi Parti seçmeninde %97, MHP seçmeninde %95 CHP seçmeninde %94 ve AKP seçmeninde %84 civarındadır.

Araştırmayı yapan Bilgi Üniversitesi’dir ve ilginç olan şudur ki, araştırmanın adı ‘Kutuplaşan Türkiye Araştırması’dır. Ne yazık ki, Türk Milletinin üzerinde uzlaştığı tek şey Suriyelilerin Türkiye’den gitmesidir. Başka hiçbir konu üzerinde bu kadar büyük bir uzlaşma yoktur” ifadelerini kullandı.
 

Türk Milliyetçileri’nin öncelikli konusu Suriyelilerdir

“İçinden geçtiğimiz süreçte, Türk milliyetçilerinin bir numaralı meselesi Türkiye’nin demografik dengelerini ortadan kaldıran ve milli devleti tahrip edecek olan, devletin Türk kimliğini ortadan kaldıracak olan bu kavimler göçü, bu demografik istila karşısında tepki göstermek değilse nedir?” diye soran İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Özdağ, “Ne yazık ki bu konuda 2011 sonrasında toplumun diğer kesimlerinde olduğu gibi Türk milliyetçilerinin de Suriyeli sığınmacılar konusunu politik platforma taşıdığını görmedik.  Bu konuda makaleler yazılmadı, çalıştaylar düzenlenmedi, konferanslar, paneller verilmedi. Yapılması gereken şu, milli birliğimizi, milli devletimizi savunacak politikalarla milletimizin önüne çıkmaktır. İşte biz bunu yapıyoruz” dedi.

Suriyeli düşmanı değilim

Prof. Dr. Ümit Özdağ, sığınmacılar konusunu gündeme getirdiği için sık sık eleştirildiğini belirterek, “Ben bu konuyu her dile getirdiğimde iktidarın bazı mensupları tarafından saldırıya uğruyorum. Irkçı olmakla, Suriyeli düşmanı olmakla suçlanıyorum. Ben Suriyeli düşmanı değilim. Allah kimsenin başına Suriyelilerin başına gelen felaketleri vermesin. Suriyelilere acıyor ve şefkat gösteriyoruz. Ancak bunu söylerken, şunu da bilmek zorundayız. Kendi vatanları için savaşmayıp, vatanlarını terk edenlerle ben kendi vatanımı paylaşmam. Ancak kendi vatanını kazanması için yardımcı olurum” şeklinde konuştu.

Erdoğan Türkiye’yi felakete sürüklüyor

Özdağ konuşmasına söyle devam etti; “Bizim eleştirdiğimiz Erdoğan’ın Suriye politikasıdır. Bu politika Türkiye’yi felakete sürüklüyor. Sadece bugün için değil, Türk milletinin geleceğini elinden alma anlamında, Türk Devleti’nin uzun vadeli çıkarlarını tahrip etme anlamında yanlış bir politikayla karşı karşıyayız. İstanbulda suriye mafyası uyuşturucu satışını kontrol altına almış durumda. Bizim askerimiz Suriye’yi kurtarmak için savaşır, şehit olurken, aynı yaştaki Suriyeliler nargile kafelerde keyif çatıyor. Eğer bütün bunlar Türk Milleti için problem değilse peki bizim için neyi problem olarak göstereceğiz?
Bugün Türk Milleti’ne Anadolu üzerindeki milli devletimize yönelik en büyük tehdidin, AKP’nin Suriye’de iç savaşı tahrik eden yanlış Suriye politikasının sonucu olarak, Suriyeli sığınmacılar olduğunu görüyoruz.  Evet, Suriyelilere düşman değiliz ama Erdoğan’ın Suriye politikasının Türk milletinin aleyhine bir politika olduğunu aynı zamanda bu politikanın Suriyelilerin de aleyhine olduğunu görüyoruz.
Yapılması gereken şey, Türk ekonomisi üzerinde bir yük, Türk sosyal sistemi üzerinde bir yük, Türk eğitim sistemi üzerinde bir yük ve bunlar kadar zihniyet sistemi üzerinde bir yük olan bu kavimler göçünün sona erdirilerek, Türkiye’deki Suriyelilerin Suriye’ye geri gönderilmesinin önü açılmalıdır.

Türklerden daha iyi koşullar sunulması kabul edilemez

“Suriyelilere son 7 yılda 40 milyar dolar harcandı. Bunun sonu yok. Bakın Suriyeli öğrenciler Türk öğrencilerden daha olumlu şartlarda okula alınıyor. Hastanelerde Türklerden daha iyi şartlarda tedavi ediliyorlar. Bunu nasıl kabul edebiliriz? Türk esnaf vergi ödüyor, Suriyeli vergi ödemiyor. Üstelik kaçak mal satıyor. Türkiye’de kaybolan çocuk hastalıkları yeniden görülmeye başlandı. Fuhuş, Suriyelilerin yoğun olduğu illerde 14 yaşına kadar düştü. İnanılır gibi değil” şeklinde konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Erdoğan bir an önce Esad ile görüşmeye başlamalıdır” tavsiyesinde bulunarak konuşmasını tamamladı.

HABERAYYILDIZ


Özdağ: Türk Milleti Suriyelileri İstemiyor! : Google'da Ara
Özdağ: Türk Milleti Suriyelileri İstemiyor!


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  İMAMOĞLU’NDAN MURAT KURUM’A YANIT...


         İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un açıklamalarına tepki göstererek, &l

  KILIÇDAROĞLU PARTİ MECLİSİNDE KONUŞTU


         CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplanan ve yaklaşık 5 saat süren Parti Meclisi toplantısında olağan kurultay süreci de

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Pazar Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 25°C 12°C

Pazartesi Çok Bulutlu Çok Bulutlu 24°C 13°C

Salı Az Bulutlu Az Bulutlu 25°C 12°C           YORUMLAR
VELİ TİRYAKİ

     Güzel bir anekdot Atanın Değer verdiği Türk Kadınını ne güzel ve anlamlı anlatmış Teşekkürler Ahmet Abi... ...

AYHAN ANIK

     Çok güzel bir anekdot. Bu güzel yazıları okuyunca çok mutlu oluyoruz. Kalemime emegine sağlık. ...

SELİN SEVER

     Yıllardır Kamu mallarının ihaleleri hep şaibeli olmuştu. Belediyelerin ihaleye girmesi bu yerlerin gerçek değerinde ihale edilmesini ...

NEŞE TEMEL

     Çok güzel, gerçekci bir ytazı. Sizi kutlarım. ...

SELİN AKAR

     Ülkemizin böyle Akademik ünvanlı öncülere ihtiyacı var. Kayıp annelerine ülkemizin her kesimi destek vermelidir. Her b..a ...

HASAN ALİ YILMAZ

     Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Yaptığınız toplum için çok değerli. Ekip harika gözüküyor..... ...


           ANKET
Önümüzdeki Süreçte Bir Erken Seçim Bekliyormusunuz.?
% 93 √ Toplam : 264 - 1- Evet Bekliyorum
% 3 √ Toplam : 8 - 2- Hayır Zamanında Yapılır
% 5 √ Toplam : 12 - 3-Fikrim Yok
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim