Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Tank avcıları iş başında
RUSLAR KALANİŞKOFU ARABİSTANDA ÜRETECEK
CUMHUR İTTİFAKINDA REVİZYON BAŞLADI
ÜÇ LİDER SOÇİ’DE SURİYE ZİRVESİNDE BULUŞTU
ÖZAKCAN’ SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI


ÖZKAYA: YÖNETİME SORULARIN CEVABINI SORDU - SİVİL TOPLUM - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
ÖZKAYA: YÖNETİME SORULARIN CEVABINI SORDU
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 27-03-2018 / 11-28

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siviltoplum Haberleri  
ÖZKAYA: YÖNETİME SORULARIN CEVABINI SORDU

Aydın Ticaret Odası seçimlerinde Beyaz Grup ile başkanlığa aday olan Ömer Özkaya, şeffaf bir yönetim kuracaklarını vurgulayarak, “1 Nisan 2018 Pazar günü gerçekleştirecek olduğumuz Aydın Ticaret Odası seçimlerinde Beyaz grup olarak ben Başkan Adayı Ömer Özkaya ve Meclis Başkan Adayı Abdullah Sefa Yüksel, oda üyelerimizi demokratik haklarını kullanmaya ve yanlış giden bu işlerin çözümü adına Beyaz Gruba oy vermelerini istiyoruz. Aydın Ticaret Odasının yeni dönemdeki atılacak önemli adımları için herkese büyük görevler düşmektedir. Mevcut yönetimce alınmış olan hatalı kararları üyelerimizin lehine düzelteceğimize ve gerçekten şeffaf bir yönetim sistemini yürürlüğe koyacağımıza söz veriyoruz.” diye konuştu.

Özkaya 1 Nisan sesimleri öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Özkayanın açıklamalarının önemli başlıkları şöyle: 
1 Nisan’da yapılacak olan Aydın Ticaret Odası seçimleri öncesinde düzenlemiş olduğumuz basın toplantılarında dile getirdiğimiz konuları hatırlıyorsunuz. Yapmış olduğumuz basın açıklamalarının ardından Aydın Ticaret Odası mevcut yönetimi tarafımıza ve üyelerimize net cevaplar verememekte, yuvarlak cümleler kurmakta ve konuları saptırmaktadır. Tutumları hiç şeffaf değildir. Yaklaşan seçimler öncesi hem üyelerimizi bilgilendirmek hem de sizlere açıklama yapmak üzere şunları söylemek isterim.


Aydın Ticaret Odası’nın yeni binasının ne kadara mal edildiği halen daha açıklanamamaktadır. Odamızın yeni bir hizmet binasına kavuşması herkesi mutlu etmiştir fakat bina için harcanan paranın net olarak açıklanmaması kaygı vericidir. Harcanan paranın net bir şekilde kamuoyuna duyurulması gerektiğine inanıyoruz. Niçin mevcut yönetim bina için yapılan harcamayı kamuoyuyla ve sizlerle paylaşmamaktadır? Aydın Ticaret Odası üyelerinden gizlenen bir şeyler mi var? Aydın Ticaret Odası binasının seçimler öncesinde açılışına gösterilen intizam niçin maliyet hesapları ile ilgili olarak gösterilmemektedir? Kamuoyu ve bizler bilgi edinme hakkımızı kullanarak tekrar soruyoruz; Aydın Ticaret Odasının yeni binası mevcut yönetimin ifade ettiği gibi 5,5 milyon TL’ye ihale edilip 9 ila 10 milyon TL’ye mi mal oldu? Bu rakamları veren mevcut yönetimdir ve Aydın Ticaret Odası üyelerinin ödediği aidatlarla yapılan bu binanın ne kadar mal olduğu açıklanmalıdır. Üyelerimizin ödediği aidatların hesabı kuruşu kuruşuna verilmelidir. 9 ila 10 milyon TL maliyet açıklayan mevcut yönetimi seçimden önce kuruşu kuruşuna hesap vermeye davet ediyoruz.

Değerli basın mensupları,
Aydın Ticaret Odası yönetimi, odamızın yeni web sitesi için 551 bin TL harcama gerçekleştirmiştir. Üstelik web sitesi uygulaması 8 aydan bu yana üyelerin bilgilerini erişmesine izin vermemektedir. 551 bin TL’ye yaptırılan mobil uygulama aktif bir şekilde kullanılamamaktadır. Madem bu uygulama kullanıma kapatılacaktı niçin 551 bin liralık masraf gerçekleştirildi? Uygulamanın kullanıma kapatılması kararını kim vermiştir? Bunun kime faydası olacaktır? Hem bu kadar afaki bir harcama kalemine imza atacaksınız hem de uygulamayı aktif bir şekilde kullandırtmayacaksınız. Burada dikkatinizi çekmek isteriz ki, mevcut yönetim kişisel hırs ve egosuna yenilmektedir. Sivil toplum örgütleri kişisel hırs ve egoyla yönetilecek organizasyonlar değildir. Peki üyelerimizin bile kullanamadığı bu uygulama için niçin mevcut yönetim sessizdir. Kendi seçim kitapçıklarında yer verdikleri 551 bin liralık web site işinin üyelerimizi de üzdüğünü hatırlatmak isteriz. Böyle bir hizmet alınacaksa niçin Aydın’daki Ticaret Odası Üyeleri’nden talep edilmedi sormak istiyoruz. Bu kadar büyük bir bütçe ayrılması üyelerimizi kuşkulandırmaktadır. Yapılan bu harcama ile ilgili olarak da mevcut yönetimi bu hizmeti kimden aldığına ve 551 bin liralık ödemenin ne için yapıldığına dair açıklama yapmaya davet ediyoruz. Üyelerimiz 551 bin liraya yapılan web sitesinin hesabını sormaktadır. Aydın Ticaret Odasının internet sitesine 551 bin TL harcama yapması gerekli miydi değil miydi bunu da kamuoyunun vicdanına bıraktığımızı ifade etmek istiyorum.

Değerli arkadaşlar,
İş adamı Abdullah Yılmaz’ın munzam aidatla ilgili olarak kazandığı davaya ilişkin de sizlere birkaç şey söylemek isterim. Aydın Ticaret Odası’nın Meclis kararı olmadan aldığı munzam aidatlar hem oda üyelerimizi hem de odamızı Aydın ve Türkiye gündeminde küçük duruma düşürmüştür. Konuyla alakalı mevcut yönetimin yaptığı hatayı telafi etmek yerine ısrarla konuyu farklı yerlere çekerek yaptığı açıklamalar mevcut yönetimin vicdanının ne kadar rahatsız olduğunun bir göstergesidir. Aydın Ticaret Odası üyeleri alınan munzam aidatları sebebiyle mağdur edilmiştir, hatta aldatılmıştır. Çünkü ortada ne yönetim kurulu teklifi vardır ne de Meclis kararı vardır. Konuyla ilgili yapılan uygulama başkanlık talimatıyla gerçekleştirildiği çok nettir. Mevcut yönetimin hiçbir yasal dayanağı olmadan topladığı munzam aidatlar konusu tarafımızca bizzat takip edilecek ve yeni gelişmelerden de sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 


ÖZKAYA: YÖNETİME SORULARIN CEVABINI SORDU : Google'da Ara
ÖZKAYA: YÖNETİME SORULARIN CEVABINI SORDU


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİVİL TOPLUM

  AYDININ SORUNLARI CUMHURBAŞKANINA AKTARILDI


         TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki Türkiye Ekonomi Şurası; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı

  ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖZDİL’E TEPKİ


         Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, Yılmaz Özdil’in "Mustafa Kemal" kitabının 2 bin 500 liradan satılmasını eleştirdi. Ateş, 1881 adet Nutuk

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Salı Az Bulutlu Az Bulutlu 19°C 7°C

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 18°C 9°C

Perşembe Çok Bulutlu Çok Bulutlu 18°C 9°C           YORUMLAR

           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 30 √ Toplam : 54 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 45 √ Toplam : 82 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 7 √ Toplam : 13 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 20 √ Toplam : 37 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim