Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
İYİ Parti lideri Meral Akşener İzmir’de
AZERBAYCAN 6 CEPHEDE BİRDEN İLERLİYOR
ERDOĞAN: MACRON DENEN ZATIN İSLAMLA DERDİ
BAŞKAN ATAY İMAMOĞLUNA MORAL DESTEĞİ VERDİ
İYİLERİN VE CESURLARIN HAREKETİ ÜÇÜNCÜ YAŞINI


ÖZTRAK:TEK ADAMIN KARARINA BAKAR... - GÜNCEL - Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
 
ÖZTRAK:TEK ADAMIN KARARINA BAKAR...
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 08-06-2020 / 23-46

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
ÖZTRAK:TEK ADAMIN KARARINA BAKAR...

Ayasofya’nın ibadete açılması tartışmaları ile ilgili iktidara çağrıda bulunan CHP’li Öztrak "18 yıldır, Saray yönetimi ne zaman başı sıkışsa Ayasofya’yı ortaya atıyor. 18 yıldır iktidardasınız, tek adamın kararına bakar iş. Bunu istismar etmeyin, bunun üzerinden siyaset yapmayın açacaksanız açın" diyebildi...

Ayasofya’nın ibadete açılması tartışmaları ile ilgili iktidara çağrıda bulunan CHP’li Öztrak "18 yıldır, Saray yönetimi ne zaman başı sıkışsa Ayasofya’yı ortaya atıyor. 18 yıldır iktidardasınız, tek adamın kararına bakar iş. Bunu istismar etmeyin, bunun üzerinden siyaset yapmayın açacaksanız açın" ifadelerini kullandı.

Öztrak’ın açıklamalarının tamamı şöyle:

Sabah TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ile OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ın gözaltına alındı. Bunlar nitelikli bir demokraisnin vazgeçilmez unsurları. Beceriksizliklerinin üstünü örtmeye çalışıyorlar. Bu nedenle milleti her geçen gün milleti kutuplaştırmaya çalışıyorlar. 

HASTALIKLI SİYASET DİLİ

Ankara’da Erdoğan’ın fotoğrafını asmışlar, "Ya olacağız ya öleceğiz" yazmışlar. Bu nasıl bir hastalıklı bir dildir.

65 ÜSTÜ SOKAK YASAĞI

Vatandaşımız ilk defa bu hafta sonu sokaktaydılar. Herkes serbestken, 65 yaş üstü yurttaşlarımız yine evde kaldı. Gerekli önlemler alınarak sokağa çıkmalarını sağlmalıyız.

Önce Sağlık Bakanı, bizim hafta sonu sokağa çıkılmamısyla ilgili kararımız yok dedi. Sonra İçişleri Bakanı sokağa çıkma yasağı var dedi. Ardından Saray’ın kibirli sesi yükseldi, "Bu kararı aldık ama gönlümüz rahat etmedi iptal ediyorum" dedi. Sizin bu ülkeyi siz liyakatsız bir şekilde yönettiğinizin kanıtı.

Çok daha dikkatli bir yönetim gerektiğiniz söylüyoruz.

Sağlık Bakanı TÜİK ile çalıştıklarını söylemişti. Ama anlıyoruz bir gelişme yok. 

Önlemlere devam etmek zorundayız. Hafta sonu bu konuda iyi bir sınav verdiğimiz söylenemez. Vaka sayısı yine 900’lerin üzerine çıktı. Bu süreçteki en küçük bir gevşemenin hem insani hem de mali kayıplarının olacağını aklımızdan çıkarmamalyızı. Bu güne kadar yapılmış fedakarlıkların boşa gitmesine sebp olmak hiçbirimizin hakkı değildir. Saray hükümeti milletimizi salgında tek başına bıraktı. 

SARAY’IN KONSERLERİ İÇİN MİLYONLAR HARCANMIŞ

Kaç kez milletten toplanan paraların nerelere harcandığını soruyoruz. Saray’dan cevap yok. Saray’ın konser çekimleri için milyonlar harcanmış. Peki paralar nereden ödeniyor? 30 milyon lirayı bulduğu söyleniyor. 

Merkez Bankası bazı seçilmiş sektörlerde taahhütlü avans kredisi verileceğini söyledi. 1974 yılında Merkez Bankası bazı sektörlere verileceğini söylemişti. Ama üzerinden 50 yıl geçmiştir. Krediler hangi sektörlere ve kimlere verilecek? Belli değil, Merkez Bankası’nın akçeleri de yetmedi, yandaşlara para yetişecekler.

1970 model politikalarla ekonomiyi götüremezsiniz. Tüketicinin yatırımcının ufkunu karartmaktan başka bir şey yapamazsınız. Saray sosyetesinin başı kayınpeder ve sosyete damadı da işi bilmeyen kasap. Ancak konuşuyorlar.  Damat, çıkıyor, "Ekonominin çarkları dönmeye başladı" diyor. Yahu bu ülkede kimlerin çarkı dönüyor? Bir avuç müteahhitin dışında kimsenin çarkları dönmüyor. Kayınpeder böyle deyince damat ondan geri mi kalacak. O da 12 haftadır çöken borsa hakkında konuşuyor. Ekonomiyi borsa endeksi olarak gören bir Bakan var. 184 haftadır yatırımlar eriyor. Sadece borca borçla takla attırmaya çalışıyorlar.

Ülkemizin üretimleri eriyor. İcra mahkemeleri açılacak, 21 milyona yakın dosya vardı. Ama milletin hali bugün daha da perişan. İşçinin, çiftçinin alın teri telafi edildi mi? Bakalım önümüzde ne olacka. Biz olsaydık ne yapardık?

Hızla ayağa kalkmak için sorunları bir masada tartışırdık. Ekonomik sosyal konseyi toplardık. Buhranda gelirini kaybeden vatandaşlarımıza gel seni borçlanladıralım demezdik. İtibardan tasarruf olmaz demez, tasarrufa kendimizden başlardık. TBMM’ye yeni bir dayanışma gücü getirirdik. 

Salgın, güçlü sosyal devlet ihtiyacını ortaya çıkarmıştır.

Ülkemizin karartılan ufuklarını aydınlatıp, ülkemizin kaynaklarını da vatandaşımız için kullanacağız. Belediyelerimizin yaptıkları ortada. Hükümetin sosyal destek açığını belediyelerimiz kapattı. TBMM’de kanun teklifleri verdik. Bundan sonra da partimiz, halk için halkla çalışmaya devam edecek.

AYASOFYA’YA ŞARTLI DESTEK...

18 yıldır, Saray yönetimi ne zaman başı sıkışsa Ayasofya’yı ortaya atıyor. 18 yıldır iktidardasınız, tek adamın kararına bakar iş. Bunu istismar etmeyin, bunun üzerinden siyaset yapmayın açacaksanız açın.

CHP KURULTAYI

Hem yüksek seçim kurulundan hem de bilim kurulundaki görüşmelerimiz devam ediyor. Biz de diğer tüm partiler gibi kurultayımızı yapmak istiyoruz.

BARAJ ŞARTI

Yine bir tarih hatırlatması yapacağım. Anayasa referandumunda sistem değişti baraja gerek kalmadı denildi. Bu baraj meselesi niye yeniden gündeme geliyor? Çok açık söyleyeyim, ne olursa olsun biz tüm siyasi partilerin Meclis’te yerini alması ve sesini duyurmasını her zaman savunduk.

TOPLUMSAL


ÖZTRAK:TEK ADAMIN KARARINA BAKAR... : Google'da Ara
ÖZTRAK:TEK ADAMIN KARARINA BAKAR...


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  İYİ PARTİ LİDERİ MERAL AKŞENER


         iYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İzmir’de düzenlenen 3. yıl dönümü programında konuştu. İYİ Parti 3. yaşını kutladı. İzmir’de k

  ERMENİSTAN KIZ ÇOCUKLARINI CEPHEYE YOLLUYOR!


         Son dakika haberine göre; Sivilleri hedef alan terör devleti Ermenistan bir skandala daha imza attı. Askerlerini mevzilere zincirleyen, yaşlıla

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
ASTO STK PLATFORMU

     Azerbaycan’ın topraklarını işgalden kurtarmasının ardından Batılı ülkelerin ve Rusya’nın yaptığı itidal ve müzakerelere geri dönülmesi yönündeki ...

VELİ TİRYAKİ

     Ekrem İmamoğlunun Taksi mafyasına karşı dik duruşunu takdir ediyorum. İstanbulda Taksi Plakaları birkaç mafyanın elinde 2.5 ...

VAHDET TUNUS

     AYDIN da Çerçioğlu diktası var. Maalesef benim aklım bana yeter diyen birisi tarafından yönetiliyoruz. Hiç bir ...

AVUKATLAR A.

     Anayasa Mahkemesi iptal başvurusunu reddetti, İçişleri Bakanlığı genelgeyle Baro genel kurulları ertelendi. (siyasi partiler yapabilir onlarda ...

OSMAN DAYI

     Meyve Veren ağaç taşlanır. Osman hoca sen bildiğin yolda yoluna devam et. Tarihte güzel işler yapıpta ...

CANSU AYHAN

     Adnan menderes üniversitesi en çok tercih edilen birkaç üniversiteden biri oldu. Kaliteli eğitiyle dikkat çekiyor. ...


           ANKET
Okulların açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
% 24 √ Toplam : 24 - Okulların açılması iyi olur.
% 76 √ Toplam : 77 - Okulların açılması vakaları olumsuz etkiler.
% 0 √ Toplam : 0 - Sene boyu Online eğitim yapılmalı.
% 1 √ Toplam : 1 - Pek bir fikrim yok.
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim