Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
ÇARİ DENGEDE 18 MİLYAR DOLAR AÇIK
MTV ÖDEME İÇİN SON TARİH 31
BAKAN KOÇA: VAKALARIN KAYNAĞI DÜĞÜNLER
SİYAH MASKEYE YASAK GELİYOR
İLK BÖLÜCÜ BARO ANKARADA KURULDU


ÖZTRAK:TEK ADAMIN KARARINA BAKAR... - GÜNCEL - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
ÖZTRAK:TEK ADAMIN KARARINA BAKAR...
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 08-06-2020 / 23-46

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
ÖZTRAK:TEK ADAMIN KARARINA BAKAR...

Ayasofya’nın ibadete açılması tartışmaları ile ilgili iktidara çağrıda bulunan CHP’li Öztrak "18 yıldır, Saray yönetimi ne zaman başı sıkışsa Ayasofya’yı ortaya atıyor. 18 yıldır iktidardasınız, tek adamın kararına bakar iş. Bunu istismar etmeyin, bunun üzerinden siyaset yapmayın açacaksanız açın" diyebildi...

Ayasofya’nın ibadete açılması tartışmaları ile ilgili iktidara çağrıda bulunan CHP’li Öztrak "18 yıldır, Saray yönetimi ne zaman başı sıkışsa Ayasofya’yı ortaya atıyor. 18 yıldır iktidardasınız, tek adamın kararına bakar iş. Bunu istismar etmeyin, bunun üzerinden siyaset yapmayın açacaksanız açın" ifadelerini kullandı.

Öztrak’ın açıklamalarının tamamı şöyle:

Sabah TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ile OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ın gözaltına alındı. Bunlar nitelikli bir demokraisnin vazgeçilmez unsurları. Beceriksizliklerinin üstünü örtmeye çalışıyorlar. Bu nedenle milleti her geçen gün milleti kutuplaştırmaya çalışıyorlar. 

HASTALIKLI SİYASET DİLİ

Ankara’da Erdoğan’ın fotoğrafını asmışlar, "Ya olacağız ya öleceğiz" yazmışlar. Bu nasıl bir hastalıklı bir dildir.

65 ÜSTÜ SOKAK YASAĞI

Vatandaşımız ilk defa bu hafta sonu sokaktaydılar. Herkes serbestken, 65 yaş üstü yurttaşlarımız yine evde kaldı. Gerekli önlemler alınarak sokağa çıkmalarını sağlmalıyız.

Önce Sağlık Bakanı, bizim hafta sonu sokağa çıkılmamısyla ilgili kararımız yok dedi. Sonra İçişleri Bakanı sokağa çıkma yasağı var dedi. Ardından Saray’ın kibirli sesi yükseldi, "Bu kararı aldık ama gönlümüz rahat etmedi iptal ediyorum" dedi. Sizin bu ülkeyi siz liyakatsız bir şekilde yönettiğinizin kanıtı.

Çok daha dikkatli bir yönetim gerektiğiniz söylüyoruz.

Sağlık Bakanı TÜİK ile çalıştıklarını söylemişti. Ama anlıyoruz bir gelişme yok. 

Önlemlere devam etmek zorundayız. Hafta sonu bu konuda iyi bir sınav verdiğimiz söylenemez. Vaka sayısı yine 900’lerin üzerine çıktı. Bu süreçteki en küçük bir gevşemenin hem insani hem de mali kayıplarının olacağını aklımızdan çıkarmamalyızı. Bu güne kadar yapılmış fedakarlıkların boşa gitmesine sebp olmak hiçbirimizin hakkı değildir. Saray hükümeti milletimizi salgında tek başına bıraktı. 

SARAY’IN KONSERLERİ İÇİN MİLYONLAR HARCANMIŞ

Kaç kez milletten toplanan paraların nerelere harcandığını soruyoruz. Saray’dan cevap yok. Saray’ın konser çekimleri için milyonlar harcanmış. Peki paralar nereden ödeniyor? 30 milyon lirayı bulduğu söyleniyor. 

Merkez Bankası bazı seçilmiş sektörlerde taahhütlü avans kredisi verileceğini söyledi. 1974 yılında Merkez Bankası bazı sektörlere verileceğini söylemişti. Ama üzerinden 50 yıl geçmiştir. Krediler hangi sektörlere ve kimlere verilecek? Belli değil, Merkez Bankası’nın akçeleri de yetmedi, yandaşlara para yetişecekler.

1970 model politikalarla ekonomiyi götüremezsiniz. Tüketicinin yatırımcının ufkunu karartmaktan başka bir şey yapamazsınız. Saray sosyetesinin başı kayınpeder ve sosyete damadı da işi bilmeyen kasap. Ancak konuşuyorlar.  Damat, çıkıyor, "Ekonominin çarkları dönmeye başladı" diyor. Yahu bu ülkede kimlerin çarkı dönüyor? Bir avuç müteahhitin dışında kimsenin çarkları dönmüyor. Kayınpeder böyle deyince damat ondan geri mi kalacak. O da 12 haftadır çöken borsa hakkında konuşuyor. Ekonomiyi borsa endeksi olarak gören bir Bakan var. 184 haftadır yatırımlar eriyor. Sadece borca borçla takla attırmaya çalışıyorlar.

Ülkemizin üretimleri eriyor. İcra mahkemeleri açılacak, 21 milyona yakın dosya vardı. Ama milletin hali bugün daha da perişan. İşçinin, çiftçinin alın teri telafi edildi mi? Bakalım önümüzde ne olacka. Biz olsaydık ne yapardık?

Hızla ayağa kalkmak için sorunları bir masada tartışırdık. Ekonomik sosyal konseyi toplardık. Buhranda gelirini kaybeden vatandaşlarımıza gel seni borçlanladıralım demezdik. İtibardan tasarruf olmaz demez, tasarrufa kendimizden başlardık. TBMM’ye yeni bir dayanışma gücü getirirdik. 

Salgın, güçlü sosyal devlet ihtiyacını ortaya çıkarmıştır.

Ülkemizin karartılan ufuklarını aydınlatıp, ülkemizin kaynaklarını da vatandaşımız için kullanacağız. Belediyelerimizin yaptıkları ortada. Hükümetin sosyal destek açığını belediyelerimiz kapattı. TBMM’de kanun teklifleri verdik. Bundan sonra da partimiz, halk için halkla çalışmaya devam edecek.

AYASOFYA’YA ŞARTLI DESTEK...

18 yıldır, Saray yönetimi ne zaman başı sıkışsa Ayasofya’yı ortaya atıyor. 18 yıldır iktidardasınız, tek adamın kararına bakar iş. Bunu istismar etmeyin, bunun üzerinden siyaset yapmayın açacaksanız açın.

CHP KURULTAYI

Hem yüksek seçim kurulundan hem de bilim kurulundaki görüşmelerimiz devam ediyor. Biz de diğer tüm partiler gibi kurultayımızı yapmak istiyoruz.

BARAJ ŞARTI

Yine bir tarih hatırlatması yapacağım. Anayasa referandumunda sistem değişti baraja gerek kalmadı denildi. Bu baraj meselesi niye yeniden gündeme geliyor? Çok açık söyleyeyim, ne olursa olsun biz tüm siyasi partilerin Meclis’te yerini alması ve sesini duyurmasını her zaman savunduk.

TOPLUMSAL


ÖZTRAK:TEK ADAMIN KARARINA BAKAR... : Google'da Ara
ÖZTRAK:TEK ADAMIN KARARINA BAKAR...


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  ÇARİ DENGEDE 18 MİLYAR DOLAR


         Corona virüsü salgınının ihracat ve turizm gelirlerinde sert düşüşe neden olması Mart ve Nisan’da cari işlemler dengesini olumsuz etkilerke

  BAKAN KOÇA: VAKALARIN KAYNAĞI DÜĞÜNLER


         Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, "Bugün kısmen Bilim Kurulu’nda gündeme geldi.

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
EREN EFE

     Ülkem Yasaklar Ülkesi. Yaşasın İleri Demokrasi. Bu barolar çok oldu bölmek gerek ki sesleri çıkmasın. Sosyal ...

HASAN ALİ KAYABAŞI

     BARO Başkanlarımızın haklı mücadelesinde yalnız değilllerdir. AKParti kendi sonunu hazırlıyor. Bu düşüşün hızını artıracaktır.Bu yaptıkları Bölücülüğü ...

KÜRŞAT ALPEREN

     Hüseyin Reis yazılarını özlemişiz... Yazdıklarına katılıyorum. Bir ülkücü olarak başka bir yere gidemem ama bir çok ...

AYŞE SUNAL

     Yıllardır AK Partiye oy verdim. Ülkenin geldiği durum beni yeni arayışlara itti. İlk defa İyi Partide ...

SELİN SEVER

     PARTİ içerisinde kadın ve gençlerin sayısının artması partinin değişimi ve gelişimi için önemli bir unsurdur. Ancak ...

ALİ SÜLÜK

     Çok haklısın kardeşim . ...


           ANKET
COVİD-19 Tedbirlerinin gevşetilmesinin zamanlamasını nasıl değerlendirirsin.?
% 34 √ Toplam : 74 - 1- Çok Erken Buluyorum.
% 18 √ Toplam : 39 - 2-İktidar Doğru yapmıştır.
% 49 √ Toplam : 107 - 3-Benim için FARKETMEZ!
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim