Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Kılıçdaroğlu’dan Deniz Poyraz cinayetine dair açıklama
Hükümlülerin ziyaret süresi 1 saatten 1,5
KOVİDLE MÜCADELEDE İSTENEN RAKAMLARA AZ KALDI
Baro’dan Bakan Gül’e ziyaret
Binali Yıldırım’ın serveti Koç ve Sabancı’yı


SENDİKACILARA ÇİN TRENİ SÜRGÜNÜ - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
SENDİKACILARA ÇİN TRENİ SÜRGÜNÜ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 23-12-2020 / 21-48

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
SENDİKACILARA ÇİN TRENİ SÜRGÜNÜ

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) sosyal medyada “Çin Treni Nerede” etiketiyle yaptıkları paylaşımların ardından sendika üye ve yöneticilerine TCDD’nin yoğun saldırı başlattığını duyurdu. BTS üyeleri Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

4 Aralık 2020 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanın katılımıyla Kazlıçeşme İstasyonunda uğurlanan trenin Çin treni olmadığını, gerçek Çin treninin 6 Aralık günü Marmaray’dan geçen tren olduğunu söyleyen BTS, "Gerçek şu ki; 4 Aralık 2020 Cuma günü Çin’e gitmek üzere yola çıktığı söylenen yük treni toplamda yaklaşık 160 km yol kat edip İstanbul Maltepe’ye vardıktan sonra, üzerinden tüm flama ve pankartlar toplanarak, önce Halkalı’ya, oradan da Çerkezköy’e geri getirilmişti" açıklaması yaptı.

’Mizansen tren ulaşımının aksamasına da neden oldu’

"Ulaştırma ve Altyapı Bakanın katıldığı bir törenle Kazlıçeşme istasyonundan uğurlanan sözde ilk ihracat treninin sadece tören amaçlı bir tren olduğunu kamuoyu sendikamızın açıklamasıyla öğrendi" diyen sendikanın açıklamasının bir bölümü şöyle:

"Anlaşıldı ki; 4 Aralık günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanının katıldığı törenle Çin’e gönderildiği söylenen tren, aslında hazır değildi. Bu yüzden de Çerkezköy’de beyaz eşya üreten firmanın yüklediği Çin’e gidecek 6 vagon ile  Avusturya ve Macaristan’a gidecek 18 vagondan oluşan bir tören treni teşkil edilmişti. Bu vagonlar, Çin’e giden vagonlar olmadığı ve tören için bu vagonların trene bağlanması nedeniyle de yükleme boşaltma yerleri olan Çerkezköy’e getirmek için tren mecburen Maltepe’den geri çevrilmişti. 

Üstelik bu mizansen tren, pandemi nedeniyle 56 saatlik sokağa çıkma yasağının başlamasına saatler kala ve yolcu sayısının en fazla olduğu bir zaman diliminde, Marmaray ulaşımının aksamasına ve birçok seferinde gecikmeli olarak gerçekleşmesine neden olmuştu.

Tüm bu gerçeklerin ortaya çıkması üzerine, TCDD Taşımacılık A.Ş. yönetimi, #ÇinTreniNerede etiketi ile sosyal medyada paylaşım yapan sendikamızı ve sosyal medya hesaplarını, “önceden kurgulanmış, kötü niyetli, haince duygularla” yapılmış paylaşımlar olarak nitelendirmiştir.

TCDD Taşımacılık A.Ş. yönetimi, gerçeklerin ortaya çıkmasını sağladığı için sendikamız BTS’yi kendine hedef olarak belirleyip, sendikamız üye ve yöneticilerine karşı yoğun bir saldırı başlatmıştır.

Önce sendikamız yöneticilerine karşı usulsüz ve hukuka aykırı tahkikatlar başlatan TCDD Taşımacılık A.Ş. yönetimi, ardından Sendikamız Genel Sekreteri makinist İsmail Özdemir’i ve Hukuk Sekreterimiz makinist Aziz Mustafa Şimşek’i daha önce içtihat haline gelmiş yargı kararlarına ve 4688 sayılı kanunun 18 maddesine (Kamu görevlileri, iş saatleri dışında veya işverenin izni ile iş saatleri içinde sendika veya konfederasyonların bu Kanunda belirtilen faaliyetlerine katılmalarından dolayı farklı bir işleme tâbi tutulamaz ve görevlerine son verilemez) aykırı bir şekilde trenlerdeki görevlerinden alarak depo görevi yazmıştır. 

Konuyla ilgili olarak, çözümcü davranmak adına, 18 Aralık 2020 Cuma günü TCDD Taşımacılık A.Ş.’nin Genel Müdür Yardımcısı ile görüşme gerçekleştirdik. Bu iyi niyetli yaklaşımımıza rağmen, tam 3 gün sonra, 21.12.2020 tarihinde TCDD Taşımacılık A.Ş. yönetimi, Sendikamız Genel Sekreteri İsmail Özdemir’in 4688 sayılı kanunun 18. Maddesindeki güvencesini (Kamu işvereni, işyeri sendika temsilcisi, sendika işyeri temsilcisi, sendika il ve ilçe temsilcisi ile sendika ve sendika şube yöneticilerinin işyerini sebebini açık ve kesin şekilde belirtmedikçe değiştiremez) yok sayarak ve hukuka aykırı bir şekilde, pandeminin en yoğun olduğu bu süreçte 3 ay süre ile geçici görevlendirme adı altında SİVAS’a sürgüne göndermiştir. 

TCDD Taşımacılık A.Ş. yönetimi, 4688 sayılı kanunun 18. Maddesindeki ’Kamu işvereni kamu görevlileri arasında sendika üyesi olmaları veya olmamaları nedeniyle bir ayırım yapamaz’ hükmünü inatla çiğneyerek sendikamız BTS üyelerine uyguladığı baskı ve mobbinge devam etmektedir.

SOL


SENDİKACILARA ÇİN TRENİ SÜRGÜNÜ : Google'da Ara
SENDİKACILARA ÇİN TRENİ SÜRGÜNÜ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  VEYİS ATEŞ HABERTÜRKLE YOLLARINI AYIRDI


         Habertürk TV anahaber sunucusu Veyis Ateş, Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ’ı arayarak istifa ettiğini bildirdi. Ateş’in istifa

  HÜKÜMLÜLERİN ZİYARET SÜRESİ 1 SAATTEN


         Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yas

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...

NEVZAT YAŞAR

     Bu iyi parti içindeki çakallar aynı selçukludaki batinilere benzetiyorum bunlarda ne kişilik var nede onur. ...

CEREN KUTLUAY

     İYİ Parti Türkiyenin yükselen değeri. Aydındada en hızla büyüyen parti. Üye kaydı yükselen tek parti. Tüm ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 74 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 72 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim