Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
SezenAksu’dan açıklama: Beni öldüremezsin, ben herkesim
Son 24 saatte 72 bin 856
Sedef Kabaş tutuklandı
RTÜK’ten Sezen Aksu tehdidi
21 Ocakta koronavirüsten 72 bin 555


SMART ENERGY YENİ NESİL PANELLERİNİ TANITTI - GÜNCEL - Ajans 09/ Aydın Haber
 
SMART ENERGY YENİ NESİL PANELLERİNİ TANITTI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 01-11-2021 / 19-22

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
SMART ENERGY YENİ NESİL PANELLERİNİ TANITTI

 

Güneş enerjisi sektöründe geleceğe yön veren teknolojileri Türkiye’ye taşıyan Smart Energy, yeni nesil panel üretimine öncelik veriyor. Güneş enerjisi santrallerinde (GES), verimliliği en üst seviyelere taşıyan yeni nesil güneş panellerini Gebze’deki fabrikasında üreten Smart Energy, 14. EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı 2021’de büyük ilgi gördü.

Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün gelişimine öncülük eden şirketlerden biri olan Smart Energy, teknoloji ve Ar-Ge konusundaki yatırımları ile bu misyonunu sürdürüyor. Teknolojinin sunduğu en son yenilikleri eş zamanlı olarak Türkiye’de uygulayan Smart Energy, güneş paneli konusundaki “yerlileştirme” çalışmaları ile dikkat çekiyor. Smart Energy, bu çalışmaların bir sonucu olarak dünya çapında ana ürün olarak duyurulan, 450+ W güce sahip 166 mm hücreli yerli üretim panellerini Türkiye’de üretmeyi başararak, sektörünün beğenisine sundu. Dünyada ana ürün haline gelen bu son teknoloji ve üstün verimliliğe sahip güneş panelleri ile metrekare başına 205+ W elektrik üretilebiliyor. Bu da 15 metrekarelik panel ile bir evin tüm elektrik ihtiyacının karşılanması anlamına geliyor.

 

Smart Energy, 13-15 Ekim tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşen 14. EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı’nda (EIF2021), Gebze’deki üretim tesislerinde gerçekleştirdiği yeni hat yatırımları ve ürün portföyüne kattığı yeni nesil paneller ile büyük ilgi gördü. Pandemi koşullarına karşın Gebze’deki üretim tesislerinin kapasitesini 1000 MW’a çıkaran Smart Energy, EIF2021’de özellikle verimliliği bir üst noktaya taşıyan yeni nesil güneş panelleri ile dikkat çekti.

 

YENİ NESİL AYDINLATMA ÜRÜNÜ NIKS TANITILDI

Smart Energy, yeni teknoloji panellerinin yanı sıra geliştirdiği Niks Solar Aydınlatma Sistemleri’ni de EIF2021’de tanıttı. Türkiye’de ve Avrupa’da şu ana kadar üretilmiş en yüksek verimli solar aydınlatma ürünü olan Niks, gerek ışık performansı gerekse güneş paneli ve yüksek verimli solar mppt teknolojisiyle parklarda, bisiklet ve yürüyüş yollarında aydınlatma ve verimlilik hesapları yaparak doğaya fayda sağlıyor.

 

YENİ TEKNOLOJİ YATIRIMLARI SÜRÜYOR

Sektörün yerlileşmesi ve Türkiye’nin kendi panellerini üretip ihraç eden bir merkez olması için sürekli yeni yatırımlar yaptıklarını belirten Smart Energy Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ, fuarın ardından şu değerlendirmeyi yaptı: “Çok hızlı büyüyen güneş enerjisi sektörümüz için yeni teknolojilere yatırım yapmak işimizin temelini oluşturuyor. Yıllar içinde gelişen panel ve hücre teknolojisi sayesinde, güneşten enerji elde etmek geçmişe oranla çok daha uygun maliyetlerle başarılabilir hale geldi. Biz de şirket olarak, yeni teknolojileri yakından izleyerek, üretimimize entegre etmek için yatırımlarımızı planlıyor ve bu doğrultuda sektörümüzün ihtiyaçlarına uygun yeni ürünler üretiyoruz. Sektörümüzde yüksek performansı nedeniyle tercih edilen 166 mm ulaşan hücre boyutuna uygun yeni nesil panellerimizi Türkiye’deki fabrikamızda üretiyoruz. Üstün kaliteli ürünlerimizle her geçen gün daha da büyüyen sektörümüzün hizmetindeyiz.”

 

YENİLENEBİLİR ENERJİNİN ÖNEMİ ANLAŞILDI

Küresel COVID-19 salgınından pek çok sektör gibi güneş enerjisi sektörünün de etkilendiğini, EIF gibi fuarların bu durgunluğun aşılmasında önemli katkısı olacağını vurgulayan Demirdağ, sözlerine şöyle devam etti: “Sektörümüz son iki seneyi halen devam eden pandemi etkileri altında geçirdi. Ayrıca, dünya çapında meydana gelen ve iklim krizi kaynaklı doğal afetlerle de karşı karşıya kaldık. Tüm bu gelişmeler, bize yenilenebilir enerjinin önemini bir kez daha hatırlattı. Salgın nedeniyle olumsuz etkilenen ekonomik süreçlere karşın, güneş enerjisi sektörünün güçlü altyapısıyla yeni duruma kolaylıkla adapte oldu ve hızla toparlanma sürecine girdi. Sektörümüzün önü açık, desteklendiğimiz takdirde çok iyi işlere imza atacağımıza inanıyorum.”

 

GÜNEŞ ENERJİSİ EKONOMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Türkiye’nin yenilenebilir enerji potansiyeli bakımından avantajlı konumunu bir kez daha hatırlatan Demirdağ, değerlendirmesini şöyle tamamladı: “Güneş enerjisi sektörünün ülke ekonomileri açısından taşıdığı önem ortada. Ülkemizde güneş yatırımlarının artmasının, istikrara ve kalkınmaya giden yolu açacağına, enerji bağımsızlığımızı kazanmamıza katkıda bulunacağına inancımız tam. Biz de şirket olarak, sektörümüzün ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde üretimlerimize devam edeceğiz. Farklı açılardan epey zorlu geçen dönemde üretim hatlarımıza yaptığımız yatırımların devam etmesi de bu vizyonumuzun bir göstergesi. Şirketimiz şu anda tüm dünyadaki GES’lerde uzun yıllar en sorunsuz şekilde güneşi enerjiye çevirecek panelleri üretebilecek konumdadır. Üretici kimliğimizin yanı sıra, güneş enerjisi santrali yatırımlarımız ve anahtar teslim mühendislik hizmetlerimizle sektörümüzün dünyada hak ettiği yere gelmesi için çabalamaya devam edeceğiz.”

 

 

 

 

SMART ENERGY HAKKINDA

Yenilenebilir enerji sektöründeki yatırımlarına 2009 yılında Avrupa’da başlayan Smart Energy, üstün kalitesiyle dünyanın pek çok ülkesinde tercih edilen bir firmadır. Türkiye başta olmak üzere; Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, İsviçre, Ukrayna ve Almanya’da faaliyetlerini sürdüren Smart Energy, yerli panel üretimi ve mühendislik hizmetlerinin yanı sıra, yatırımcı olarak da güneş enerjisi sektörünün gelişimine katkıda bulunmaktadır. Smart Energy’nin kendi GES (Güneş Enerjisi Santrali) yatırımları, yurtiçi ve yurtdışında toplam 100 MW’ı aşmıştır. Türkiye’de ve Avrupa’da büyümeye devam eden Smart Energy, Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Tembelova’da 23.500 metrekarelik alanda faaliyete geçirdiği güneş paneli fabrikasında Cam-Cam, PERC, Bifacial, MBB ve Half-Cut Cell gibi yeni nesil panellerin üretimini gerçekleştirerek, Avrupa ve Amerika’nın yanı sıra MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) ülkelerine ihraç etmektedir.

 

 

 


SMART ENERGY YENİ NESİL PANELLERİNİ TANITTI : Google'da Ara
SMART ENERGY YENİ NESİL PANELLERİNİ TANITTI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  UKRAYNA: ÇATIŞMANIN AYAK SESLERİ YÜKSELİYOR


         Rusya’nın Ukrayna sınırına 100 bin asker konuşlandırıp tatbikatlar yapmasıyla başlayan gerilim, tüm diplomatik girişimlere rağmen yükseliyor. Tansiy

  BAHÇELİ, SEDEF KABAŞ’I HEDEF ALDI


         MHP Lideri Devlet Bahçeli, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözleri nedeniyle tutuklanan gazeteci Sedef Akbaş’ı hedef alarak, "Ki

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SENEM ÖZTÜRK

     Başarı neye göre değerlendirelim. Aydını unutan Vekillerimi Degerlendirelim. Kendi Teşkilatına hiç uğramayan Vekilimi değerlendirelim. Aydında ilk ...

VELİ TİRYAKİ

     Birey olmanın yolu eğitimden geçer. Birey olmak, kişinin varlık koşulunun ve gerekçesinin anlamını kavramakla mümkündür. Kavramak ...

HASAN ALİ C.

     İyi Parti İl Başkanının görevden alınması gerekcesini öğrenemedik ama ihraç iyi olmamış. Dozu yüksek bir ceza. ...

NZL.ELEGESİ

     Secimde Süleyman Beye Oy vermedim. Ama Delege çoğunluğu onu setti. Eyvallah Başkanımiz oldu. Demokrasi böyle bir ...

SELİM CENGİZ

     İyi Parti üzerinde oynanan oyunun son perdesi Aydında oynanıyor. Bu oyun seneryosunu yazarı Kuşadası oyuncusu külah ...

SMO İL DELEGE

     İyi Parti yi de diğer Partiler gibi yapmaya çalışanlar. İYİ Parti Kitle partisi olduğunu unutmayın. Atama ...


           ANKET
Aydının 2021’de En Başarılı Milletvekili hangisidir?
% 10 √ Toplam : 43 - MUSTAFA SAVAŞ (Ak Parti)
% 6 √ Toplam : 27 - BEKİR KUVVET ERİM (Ak Parti)
% 17 √ Toplam : 77 - RIZA POSACI (Ak Parti)
% 5 √ Toplam : 23 - METİN YAVUZ (Ak Parti)
% 6 √ Toplam : 27 - BÜLENT TEZCAN (CHP)
% 6 √ Toplam : 24 - HÜSEYİN YILDIZ (CHP)
% 17 √ Toplam : 76 - SÜLEYMAN BÜLBÜL (CHP)
% 1 √ Toplam : 3 - AYDIN ADNAN SEZGİN (İYİ PARTİ)
% 37 √ Toplam : 170 - HİÇBİRİ BAŞARILI DEĞİL
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim