Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
CHP’li Tanal, Anadolu Ajansı’nı YSK’ye şikayet
HERKES GÜVENLE SANDIK BAŞINA GİDEBİLİR
AKŞENERE AKP’Lİ BELEDİYEDEN ENGELLEME
Menbiç, ABD’nin küçük bir hediyes
İZMİR TARİHİ MİTİNGE EV SAHİPLİĞİ YAPTI


SOYLU GENEL GÜVENLİK TOPLANTISINA KATILDI - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
SOYLU GENEL GÜVENLİK TOPLANTISINA KATILDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 11-01-2018 / 18-58

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
SOYLU GENEL GÜVENLİK TOPLANTISINA KATILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir Valiliği ev sahipliğinde İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’da çok ömrmli açıklamalarda bulunudu.

Soylu, Türkiye’yi uyuşturucu ile işgale kalkışıldığını belirterek, “Terör hem de uyuşturucu ile mücadeleyi eşzamanlı olarak sürdürmek zorundayız. Çünkü ikisi de iki canavar da birbirinden beslenmektedir “dedi. Soylu, “Bazen diyorum ki ‘Bildiklerimi bilseniz gece sabaha kadar uyuyamazsınız.’ Sadece terörle alakalı değil, Türkiye böyle bir konuda tehdit altındadır.” diye konuştu.

Soylu, “Uyuşturucu arzındaki artış, türlerde çeşitlenme, daha ucuz ve sentetik uyuşturucuların üretimi bu konuda ayrı bir teyakkuz halini oluşturmayı zorunlu kılmıştır. Uyuşturucu meselesi dünyanın üstüne dağdan düşen bir çığ gibi gelmektedir.” ifadelerini kullandı.

Soylu, şöyle devam etti:

“Bunların hammaddeleri bazı tıbbi ilaçların hammadesi olduğu için engellenmesinde sorun çıkıyor. Yarattığı ekonomi de giderek büyüyor. PKK’nın uyuşturucu ticaretinden elde ettiği gelir yıllık gelir 1,5 milyar dolardır. Bu az para değil, silah alır, ülkemizin birliği ve beraberliğinin tehdidi olabilir, ulusalarası ticaret alanı oluşturur. Oluturduğu ekosistem içinde kendisini besleyen bir anlayışı gerçekleştirmektedir. ”

Türkiye’nin bulunuduğu konum itibariyle 3 tehdit türü için hem hedef hem geçiş noktası konumunda olduğunu kaydeden Soylu, bunların göç, terör ve uyuşturucu olduğunu söyledi.

 

DOĞAL UYUŞTURUCU ÜRETİM MERKEZLERİ

Türkiye’nin doğu ve güneyinde doğal uyuşturucu üretim merkezlerinin bulunduğuna ve bu üretimde arz artışının bulunduğunu söyleyen Bakan Soylu, Avrupa ülkelerinde de laboratuvarlarda uyuşturucuların üretildiğini ifade etti.

Avrupalıların uyuşturucu konusunda “Türkiye’nin sırtını sıvazladığını” dile getiren Soylu, “Bunun tamamen bir oyun olduğunu, Avrupa’nın bu konuda samimiyetsizliğinin en üst düzeyde olduğunu paylaşmak isterim. Yaptıklarının tamamı ‘dostlar alışverişte görsün’ anlayışıdır” dedi.

UYUŞTURUCUYA BAĞLI ÖLÜMLER

Türkiye’de 2015 yılında uyuşturucuya bağlı ölümlerin 520, 2016’da 920, şimdi ise 1000 seviyesinde olduğunu dile getiren Bakan Soylu, sözlerini şöyle devam etti:

“Bana kimse ‘buna sen aldırma’ diyemez, ben aldırırım. Aynı zamanda İçişleri Bakanı, siyaset adamıyım, aynı zamanda 2 evlat sahibiyim. Siz onları yaşamıyor musunuz, bana 2 gündür saldıranlara ben sormak istiyorum, ‘yaşamıyor musunuz’, hanginiz okulun önüne gittiniz de orada bir uyuşturucu satıcısıyla karşı karşıya kalan bir çocuğun anlamaya çalıştınız da bana bugün saldırıyorsunuz, gazete köşelerinden yazı yazmak çok zor. Her biriniz gördünüz bir uyuşuturcu bağımlısının anenesine atıtğı yumruktan dolayı annesinin gözünün morardığı ve çaresizlikle beraber yanımıza gelidğiniz ne olur siz güçlü adamlarsınız bize yardımcı ol dediğini. Benim ne söylediğimi polisim anlar, kimse karışmasın, hiç kimse karışmasın. Bizim polisimiz hukukun da ne olduğunu bilir jandarmamız da hukukun da ne olduğunu bilir bu işin de nasıl olduğunu bilir. Terörle mücadelede nasıl kararlılık ortaya koyuyorsak miletimize teminatımızdır uyuşturucu ile mücadelede de aynı kararlılığı ortaya koyacaklar.”

İçişleri Bakanı Soylu, terörle mücadelede olduğu gibi, uyuşturucu ile mücadeleyi de kararlılıkla sürdüreceklerini belirtti.

“BİLDİKLERİMİ BİLSENİZ SABAH KADAR UYUYAMAZSINIZ”

Uyuşturucunun getirdiği diğer konunun fuhuş ve cinsel taciz olduğunu dile getiren Bakan Soylu, “Bu çocukların hepsi buna düşürülebilir. Allah muhafaza. Biz müslümanız. Biz kendi göreneklerimize milliyetimize değerlerimize bağlı bir milletiz. Biz nasıl bir uyuşturucu ile beraber ortadan kaldıran bir anlayışa teslim olabiliriz. Kimyasal uyuşturucudaki artışı Türkiye’de söylemek istemiyorum. Bu kadar yakalamamıza, tedbir almamıza rağmen rakamların hepsini biliyor ve adım adım izliyorum. Bazen diyorum ki ‘Bildiklerimi bilseniz gece sabaha kadar uyumazsınız.’ Sadece terörle alakalı değil, Türkiye böyle bir konuda tehdit altındadır. Bu tehdit bilerek etrafımızdaki anlayışlardan karşılanmaktadır. Bu kadar açık ve nettir. Onun için toplumsal bir refleks halinde toplumsal bir mesele olarak görüp ve toplumsal bir kampanyayla elimizin tersiyle itecek kudrete ve kabiliyete sahip olduğumuzu bir kere daha ifade etmek istiyorum” dedi.

Bakan Soylu mücadelelerin devam edeceğini dile getirerek, “Basit bir değerlendirme yapmak gerekirse, bütün kara sınırlarımızın yüzde 44’ünü oluşturan iki ülkeyle bugün devlet otoritesi güvenlik açısından yok mesafesindedir. Bu coğrafyalarda son birkaç yıldır ortaya çıkan iç savaş, terör, DEAŞ tehdidi, PYD faaliyetleri gibi bütün olumsuzluklarla ilgili sınırlarımızda ciddi bir baskı vardır. Ama uyuşturucu, terörist, kaçakçı, düzensiz göçmen gibi kamu düzeni tehdit eden her türlü unsurun ülkemize yönelmesi söz konusudur. Öte yandan Bu PKK örgütünün gerek uyuşturucu faaliyeti söz konusu ve diğer taraftan da gelişen teknolojinin yarattığı yeni suç türleri ile mevcut suçların kapasitesinin artası tehlikesi vardır. Hırsızlık da suç üretiyor. Eskiden sadece haşhaş yaprağı ve kenevir ile mücadele ediyorduk, şimdi sentetik uyuşturucular çıktı. Beyin hücreleri öldürüyor. Kaskatı kesilmiş bir vücudu şehrin meydanında hep beraber görebiliyoruz. Bu sadece güvenlik güçlerinin tek başına mücadele edebileceği bir alan değildir. Bu bizim bir kültür, ahlak, eğitim, sosyal politika, insanlık meselemizdir. Biz bunu sonuca ulaştırmak zorundayız” dedi.

Bakan Soylu, sokaklara bekçi uygulamasının da geleceğini hatırlatarak, ” İzmir sokaklarımızda da bekçilerimizle tam donanımlı her türlü teçhizatı olan insanlarımızı evde de uyurken güvenliği ortaya koyacak anlayış gerçekleştirilecektir. Bu konuda güvenlik eleman sayısını da artırmak için büyük bir gayret ortaya koyuyoruz” dedi.

HABERTÜRK


SOYLU GENEL GÜVENLİK TOPLANTISINA KATILDI : Google'da Ara
SOYLU GENEL GÜVENLİK TOPLANTISINA KATILDI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  ALPERENLERDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA


          "Alperenler AKP ve Erdoğan’a oy vermez, vermeyecek de" BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun dava arkadaşı, araştırmacı-yazar Hakkı &O

  CHP’Lİ TANAL, ANADOLU AJANSI’NI YSK’YE


         Anadolu Ajansının (AA) 24 Haziran seçiminin sonuçlarına dair verileri önceden açıkladığı iddiası YSK’ye taşındı. CHP İstanbul Milletv

 

gram altın
           ..
 
TÜM YAZARLAR

Aydın Hava Durumu

Cumartesi Çok Bulutlu Çok Bulutlu 34°C 21°C

Pazar Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 35°C 19°C

Pazartesi Çok Bulutlu Çok Bulutlu 35°C 19°C           YORUMLAR
HASAN ÜNLÜ

     Sayın Yazar bütün eeleştirilerine katılıyorum. Yazının altına imzamı atıyorum. Ancak bunun müsebbibi seninde oy vereveğini ve ...

SATI OĞUZ

     Acaba İsrail Neden Ak Parti Hükümetini destekleyen açıklamalar yaptı. Nicin Erdoğan İsrail İçin en iyi seçenek. ...

M.HÜSEYİN OĞUZ

     Sayın Cemil KAYA Yıllardır peşinden koştuğunuz gönül verdiğiniz partinize lideri oy isterken mecliste ne kadar gönül verdiğiniz ...

CEMİL KAYA

     Sayın Yazar iyide Yıllardır peşinden koştuğum liderim çıktı ben beceremem benim adayım RECEP TAYYİP ERDOĞAN dedi. ...

MAKBULE KAYABAŞI

     Demokrasilerde Seçimler tartışılmaz. Bunun adı demokrasidir. Krallık, ve Dikta rejimlerinde şaibe hile usulsuzlik olur. Bizde seçimleri ...

SİNEM DEMİRCİ

     Güzel Ülkemde Neden YSK, Yargı Adalet Hukuk tartışılır oldu. Bunun sorumluları sanki bozan değilmiş gibi. Biz ...


           ANKET
TÜRKİYE NASIL YÖNETİLMELİ
% 57 √ Toplam : 77 - PARLAMENTER SİSTEM
% 28 √ Toplam : 37 - BAŞKANLIK SİSTEMİ
% 2 √ Toplam : 2 - YARI BAŞKANLIK SİS.
% 16 √ Toplam : 21 - KARARSIZIM
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim