Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
RTÜK’ten Sezen Aksu tehdidi
21 Ocakta koronavirüsten 72 bin 555
BURDURDA BİR CAMİDE AÇIM DİYE HAYKIRDI
TÜRKSAT’IN YÖNETİMİDE ÇİFTE MAAŞ ALIYORMUŞ
Seçilmiş dekanlarımız göreve iade edilsin


TİP Başkanı Baş,‘ERDOĞAN AŞKI, SEVGİYİ BİLMEZ’ - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
TİP BAŞKANI BAŞ,‘ERDOĞAN AŞKI, SEVGİYİ BİLMEZ’
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 04-01-2022 / 19-01

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
TİP Başkanı Baş,‘ERDOĞAN AŞKI, SEVGİYİ BİLMEZ’

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Mecliste yaptığı açıklamada halkın enflasyon-zam sarmalına sıkıştırıldığını, AKP’nin ise kaynakları yandaşlara dağıttığını söyleyerek “AKP iktidarı basbayağı bir Düyun-u Umumiye iktidarıdır” dedi. Baş, ayrıca “Bunların kurduğu düzen yıkılmalıdır. Hep birlikte mücadele edersek yıkılabilir, insanca hakça yaşayacağımız bir düzeni hep birlikte kurabiliriz” sözleriyle yurttaşlara çağrıda bulundu.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) açıklamalarda bulundu. Partisi adına gündemi değerlendiren Baş, konuşmasına “Yeni yılın hepinize, en başta sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini umuyorum. Biliyorum ki bu yıl bizi eşitlik, özgürlük, barış ve adalete daha fazla yaklaştıracak.  Yeni bir yıl bizim için yeni bir mücadele dönemin anlamına geliyor ve yeni yılı güzelleştirecek olanın halkımızla birlikte vereceğimiz mücadele olacağından eminiz” sözleriyle başladı.

TİP Genel Başkanı tarafından yapılan açıklamaların tamamı şöyle:

AKP iktidarında yaşadığımız her gün hepimiz için bir eziyet anlamına geliyor. 2021 yıl içerisinde ülkemiz çok önemli olaylar yaşadı. Bir yılı daha AKP iktidarı altında büyük sıkıntılarla geçirdi Türkiye. Biz bu kürsüde her hafta bu gündemlerle ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Ve AKP iktidarı çöküşe giderken nasıl ülkeyi uçuruma doğru çektiğini defalarca kez anlattık!

Yeni yıl da yine iktidarın çabalarıyla milyonlarca yurttaşımız için hiç güzel başlamadı.

Evinizde ya da dışarıda eşiniz dostunuzla, belki işinizin başında, belki yolda, belki bir çağrı merkezinde, belki bir maden ocağında karşıladığınız yeni yılın ilk saatlerinden itibaren hayat hepimiz için biraz daha zorlaştı. 

‘TÜİK BİLE SAKLAYAMADI’

Elektriğe, doğal gaza, benzine, mazota, sigara ve içkiye, buğdaya arpaya, ulaşıma olağanüstü zamlar geldi. Üstüne, dün TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamı yine gerçeği yansıtmasa da son 20 yılın en yüksek enflasyonuyla karşılaştık.

TÜİK’e göre bile rakamlar ürkütücü boyutlarda ve TÜİK’in bile indiremediğini gösterdiği için önemli yoksa gerçekte TÜİK’in açıkladığının çok üstünde olduğunu bu ülkede yaşayan herkes biliyor

AKP seçmeninin yarısı enflasyonun yüzde 100 olduğunu düşünüyor. Kimseyi inandıramazlar bu rakamlara çünkü halk lafa değil, cebine bakıyor. Ancak işçiye memura emekliye daha az vermek için sayılarla oynuyorlar.

‘ERDOĞAN AŞKI, SEVGİYİ BİLMEZ’

Zamlar, enflasyon yetmemiş olacak ki dün akşam saatlerinde AKP’li Cumhurbaşkanı da yaptığı açıklamayla milyonlarca emekliyi, memuru hayat pahalılığına ezdireceğini, insanlarımızı açlık sınırının altında yaşamaya mahkum edeceğini ilan etti. 

Bir de utanmadan “Milletimize aşığız” diyor. Aşk gibi güzel bir sözcüğü bile kirletiyor. Tayyip Erdoğan aşkı bilmez, sevgiyi bilmez… Bunlar sadece parayı bilir, koltukları bilir. Onlar millet diyorlar ya, aslında açlık sınırında yaşama mahkum ettiği halktan toplayacakları vergiden başka hiçbir şey düşünmüyorlar. Bizden zorla toplayıp, soyup cebine attıklarına, yandaşlarına aktardıklarını, patronlara dağıttıklarını ve dağıtacaklarını düşünüyorlar.

Milyonlarca insan, biz hepimiz, elektriğe gelen zamlardan sonra ödeyeceğimiz paraları hesaplıyoruz, nasıl ödeyeceğiz bunları diye dertleniyoruz mesela… Bu iktidarın elektrik işlerini verdiği şirketlere her ay 34 milyar lirayı boş vere biz ödüyoruz. 

Yeni bütçeye göre, her ay yalnızca sağlık ve karayollarında 4 milyar liraya yakın bir kaynağı yandaş müteahhitlerine aktarıyorlar. Biz çalışıyoruz, didiniyoruz çocuğumuza karşı yüzümüz kızarıyor, en temel ihtiyaçlarını alamayacağız diye öfkeden gözlerimiz yaşarıyor ama 4 milyar lira haybeye bir avuç yandaşa gidiyor!

’20 ARALIK GECESİ PATRONLARI İHYA ETTİLER’

Tarihe büyük soygun olarak geçecek 20 Aralık gecesi, önceden haber verdikleri patronlara döviz satışları üzerinden milyarlarca lira kazandırdılar. İspat da edeceğiz.

Halk ise bugün çok daha fakir. Herkes yoksulluk konuşuyor, bu yoksulluğun nedeni Saraydır, bu iktidardır. Bu yoksulluğun nedeni iktidarın bir avuç azgın azınlığı zengin eden ekonomi politikalarıdır!

Yüzde 50 zam yaptık dediğin asgari ücretteki artış, 1 Şubat günü ilk zamlı maaşlarını alacak insanlar ve 3 Şubat bilemedin, 5 Şubat günü elimizde beş kuruş kalmayacak zam tamamen erimiş olacak. 

‘AKP İKTİDARI BİR DÜYUN-U UMUMİYE İKTİDARIDIR’

İşgalciler, emperyalistler, sarayla bir olup bu ülkenin kasasına Düyun-u Umumiye diye bir hortum bağlamışlardı. Bu iktidar da vatandaşın, bizim ceplerimize yeni bir hortum bağladın.  AKP iktidarı basbayağı bir Düyun-u Umumiye iktidarıdır.

Halktan aldığını ya cebine atıyorsun ya yandaşına veriyorsun. Sen bu halka savaş açmış bir iktidarsın.  Seni devireceğiz. Halktan çaldığın her şeyi, halka iade edeceğiz.  Kamu Özel İşbirliği projelerini, halkın parasını çarçur ettiğin tüm projeleri kamuya iade edeceğiz.  Elektrik, doğalgaz, su, internet gibi işlerdeki aracılıkları kaldıracağız. ÖTV’leri kaldıracağız.  Özelleştirdiğin tüm değerlerimizi halka geri vereceğiz. 

‘SOKAK SOKAK HALKTAN ERKEN SEÇİM TALEBİ ALACAĞIZ’

Türkiye İşçi Partisi olarak ilan ediyoruz: Yarından itibaren sokaklardayız. Halkın hemen seçim talebini gerçek yapmak için var gücümüzle çalışacağız.  Buradan tüm parti üyelerimize, dostlarımıza, yurttaşlarımıza çağrı yapıyorum: Tüm TİP üyeleri, dostları, gönüllüleri, sokak sokak, mahalle mahalle, halktan erken seçim talebini alacak. 

Göreceğiz bakalım, halk ne istiyor. Emekliler ne istiyor, emekçiler ne istiyor, kadınlar ne istiyor, gençler ne istiyor, işçiler ne istiyor. Göreceğiz…

Bunlar o kadar üç kağıtçı bir iktidar ki büyük marifetmiş gibi elektrik faturalarından TRT vergisini kaldırdılar. Sonra gittiler tarihin en büyük zammını yaptılar. Toplumu fakirleştirdikleri yetmiyor, bir de sırtlarına fatura yükü vuruyorlar. Yine söylüyoruz, Türkiye toplumu artık çalışan köleliğe mahkum ediliyor, yoksulluk döngüsüne sokuluyor.

Saray Rejimi göz göre göre toplumun insan hakkı olan elektriğe, suya, doğalgaza erişimini kısıtlıyor.

‘FATURAYI HALK DEĞİL, SERVET SAHİPLERİ ÖDEYECEK’

Bu iş böyle gitmez! Bakın bizim çözümümüz açık, net: Yandaşlarınıza, beşli çetelerinize, akrabalarınıza dağıttığınız bütün elektrik, su, doğalgaz hizmetlerini kamulaştıracağız.  İnsan hakkı olan kullanımın değil, israf, çarçur edilen elektriğin peşine düşüp, faturayı yurttaşlarımıza değil, memleketimizin havasına suyuna toprağına zarar veren şirketlere, büyük servet sahiplerine ödeteceğiz.

2022 yılında Türkiye’de hiçbir hane elektrik, su, doğalgaz derdine düşmemeli. Bu zulmü yaşattığınız nice yurttaşımız için bu korkunç düzenin mimarlarından hesap soracağız.

Tüm yurttaşlarımıza sesleniyoruz, en temel ihtiyaçlarınız için patronlara haybeye milyarlarca lira para ödenmesini isteyen bu sisteme son verebiliriz. Bunların kurduğu düzen yıkılmalıdır. Hep birlikte mücadele edersek yıkılabilir, insanca hakça yaşayacağımız bir düzeni hep birlikte kurabiliriz.

‘TÜRKİYE’DE YAŞAYAN HERKES HAYATTA KALMA MÜCADELESİ VERİYOR’

Türkiye’de asgari ücretle çalışmak, adeta fakirliğe mahkum edilme haline geldi. Bugün dört kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 10 bin 400 lira iken, iki kişinin asgari maaşı bu sınırın altında kalıyor. AKP kendi karakterine uygun olarak, bir elle verdiği zammı, diğer eliyle toplumun cebinden kaşla göz arasında kepçeyle çekmektedir. Bu zam yetersizdir ve enflasyonun çıldırdığı Türkiye’de vitrin süsü olmaktan öteye geçemez. Artık Türkiye’de yaşayan her vatandaş, her mühendis, öğretmen, işçi, doktor, öğrenci, hayatta kalma mücadelesi vermektedir.

Toplumda belli standartları korumak için, herkes en azından insanca hayatını sürdürsün diye olması gereken asgari ücret, devlet eliyle herkesi güvencesiz hale getirmiş, Türkiye’yi yoksullukta birleştirmiştir.

Yine yurttaşlarımıza sesleniyoruz: Biraz dikkatli baktığımızda AKP’nin tüm ekonomik tercihlerinin ülkenin tepesine çökmüş, toplumun yüzde 1’i bile etmeyen azgın azınlıktan yana olduğunu görüyoruz. O azgın azınlık rahat yaşasın diye bu ülkenin yüzde 99’undan fazlası sürekli yoksullaşıyor ve onların zenginliğinin bedelini biz, halk ödüyor. AKP’nin yoksulluğa mahkum ettiği bizler, bu ülkenin yüzde 99’unu oluşturan emeği ile geçinmeye çalışanlar birleşmeli ve bu düzenin kaderimiz olmadığını göstermeliyiz.

‘ÇOCUKLARINIZIN KARŞISINA NASIL ÇIKIYORSUNUZ?’

Döviz kuru zıplıyor, sağlı sollu zamlar geliyor. Enflasyona TÜİK eziliyor büzülüyor, yıllık yüzde 36 diyebiliyor. Ne yüzde 36’sı! Bu sayıyı hesaplayanlar herhalde 2021 yılında bir kez markete gitmediler, bir kere alışverişe çıkmadılar.

Bu rakamları açıklayanlar; çok merak ediyorum, çocuklarının karşısına nasıl çıkıyorlar?

‘SİYASAL İSLAM İŞTE BUDUR’

Yıllık üretici enflasyonu rakamlarına göre, sigara ve alkol grubundan alınan ÖTV’ye yüzde 47,4 oranında zam yapıldı. Bu utanmazlar yurttaşın içtiği sigaradan, içkiden böyle fahiş vergiler alıyor, yurttaşı resmen soyuyor, sonra bu vergilerle Diyanet İşlerine yurttaşlara daha çok hakaret etmesi için milyarlarca lira para aktarıyorlar. Siyasal İslam tam olarak budur değerli yurttaşlar. Ve o Siyasal İslam, döndü dolaştı bizi yine enflasyon canavarının kucağına bıraktı. Yurttaşlarımızı soya soya yoksullaştırdı. Toplumun cebindeki maaşın, paranın hiçbir değeri de kalmadı.

Yurttaşın hali bu ama utanmaz Kimi siyasetçiler, kimi yandaşlar arsızca, yüzsüzce halktan kemer sıkmasını istiyor. “Porsiyon küçültün, az alan, biraz dişinizi sıkın” diye akıl veriyorlar… Yok öyle yağma!

Bu toplumu fakirleştiren, bilinçli politikalarla batıran AKP’dir, onun yancısı büyük sermayedir, beşli çetesidir, TÜGVA’cılardır. Biri kemer sıkacaksa, biri bu darboğazda ayağını yorganına göre uzatacaksa, bunu son 20 yıldır nice zorluk yaşamış, nefes aldırılmayan, köleliğe mahkum edilen yüzde 99 değil, bu azgın azgın azınlık yapacaktır. Bir yerden kemer sıkılacaksa Sarayın ta kendisinden, bakanların lüksünden, organize suça yedirilen paralardan başlayın. Akılla bilimle örtüşmeyen bu politikaları, bu adımların hesabını toplum ödememelidir, ödemeyecektir!

‘ÇÖZÜM, AKP VE YANCILARINA HESAP SORMAK’

Türkiye İşçi Partisi olarak bu krizden çıkışı zaten darda olan toplumu zora sokmakta görmüyoruz. Çözümümüz bu halkı sömürerek, çalarak, çırparak, bu zor zamanlarda kendi cebini kendi cukkasını düşünenlere pay etmek. Çözüm, vergi affı altında hırsızlık yapanlardan bu toplumun vergilerini geri almak. Çözüm, Hazine garantisi adı altında soygun yapanlara dur demek. Çözüm lüks, şatafat içinde yaşayan AKP ve yancılarına hesap sormak. 

‘AKP BİZİM GELECEĞİMİZİ ÇALDI’

Türkiye’nin geldiği acıklı noktayı gerçekten bir daha gördük. Mülakatlarda sorulan anlamsız sorular, yandaşlara ayrılmış kadrolar…

Bakın gençler, bu ülkenin geleceğini şekillendirecek insanlar yıllarca ter döküyor. Sınavlara giriyor. Bir mülakatta üstlerini çiziyorlar. Neler okuyoruz, neler duyuyoruz. Bir senemi harcadım diyenler, hamileyken çalıştım, Covid oldum durmadım diyenler var. Ve bu Saray Rejimi’nin memurları, bu insanların emeklerini hiçe sayıyor.

Buna sinirlenmemek, insanın canının yanmaması mümkün mü? Öbür yandan çarşaf çarşaf listeler var. Kim nereye yerleşecek, nerede mülakata girecek. Her şey belli.

Ülkenin kadrolarından, öğretmenden kaymakama, yöneticiden memura kadar, tek istedikleri Erdoğan’a bağlılık. Bir ülke böyle ilerleyemez. Erdoğan ne kadar kindar nesil, dindar nesil dese de, biz bunun karşısında duracağız.

Kindarlığa, tek adamlığa sadakat kriter olmaktan çıkana kadar da Türkiye İşçi Partisi olarak çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin her şeyden çok liyakate, işinden, hayatından mutlu olabileceğine inanan gençlere ihtiyacı var. AKP bunu yok etti. AKP bizim geleceğimizi çaldı. Biz bu kayıp yılları telafi etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.


TİP Başkanı Baş,‘ERDOĞAN AŞKI, SEVGİYİ BİLMEZ’ : Google'da Ara
TİP Başkanı Baş,‘ERDOĞAN AŞKI, SEVGİYİ BİLMEZ’


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  DAVUTOĞLU, GÜLTEKİN UYSAL İLE GÖRÜŞTÜ


         Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu, Demokrat Parti Lideri Uysal ile görüştü Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti (DP) Genel Ba

  TEPELİ’DEN RTÜK BAŞKANI ŞAHİN’E YANIT


         Fox TV ana haber sunucusu Selçuk Tepeli, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in kendisi hakkında "Muhalefet lideri gibi davranıyor" sözlerine yanıt ve

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SENEM ÖZTÜRK

     Başarı neye göre değerlendirelim. Aydını unutan Vekillerimi Degerlendirelim. Kendi Teşkilatına hiç uğramayan Vekilimi değerlendirelim. Aydında ilk ...

VELİ TİRYAKİ

     Birey olmanın yolu eğitimden geçer. Birey olmak, kişinin varlık koşulunun ve gerekçesinin anlamını kavramakla mümkündür. Kavramak ...

HASAN ALİ C.

     İyi Parti İl Başkanının görevden alınması gerekcesini öğrenemedik ama ihraç iyi olmamış. Dozu yüksek bir ceza. ...

NZL.ELEGESİ

     Secimde Süleyman Beye Oy vermedim. Ama Delege çoğunluğu onu setti. Eyvallah Başkanımiz oldu. Demokrasi böyle bir ...

SELİM CENGİZ

     İyi Parti üzerinde oynanan oyunun son perdesi Aydında oynanıyor. Bu oyun seneryosunu yazarı Kuşadası oyuncusu külah ...

SMO İL DELEGE

     İyi Parti yi de diğer Partiler gibi yapmaya çalışanlar. İYİ Parti Kitle partisi olduğunu unutmayın. Atama ...


           ANKET
Aydının 2021’de En Başarılı Milletvekili hangisidir?
% 10 √ Toplam : 43 - MUSTAFA SAVAŞ (Ak Parti)
% 6 √ Toplam : 27 - BEKİR KUVVET ERİM (Ak Parti)
% 17 √ Toplam : 77 - RIZA POSACI (Ak Parti)
% 5 √ Toplam : 23 - METİN YAVUZ (Ak Parti)
% 6 √ Toplam : 27 - BÜLENT TEZCAN (CHP)
% 6 √ Toplam : 24 - HÜSEYİN YILDIZ (CHP)
% 17 √ Toplam : 76 - SÜLEYMAN BÜLBÜL (CHP)
% 1 √ Toplam : 3 - AYDIN ADNAN SEZGİN (İYİ PARTİ)
% 37 √ Toplam : 170 - HİÇBİRİ BAŞARILI DEĞİL
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim