Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ihracat mesajı
Koronavirüsten 187 kişi daha hayatını kaybetti
İYİ Partili Ümit Özlale iktidarı uyardı
TUİK’İN RAKAMLARINA KİMSE İNANMADI
ANAMUHALEFET LİDERİ TUİK’E ALINMADI


TİP BAŞKANI BAŞ: ERDOĞAN YALAN SATIYOR - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
TİP BAŞKANI BAŞ: ERDOĞAN YALAN SATIYOR
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 21-07-2021 / 01-16

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
TİP BAŞKANI BAŞ: ERDOĞAN YALAN SATIYOR

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Türkiye halklarının Erdoğan’a karşı dünyada eşi benzeri olmayan bir direniş sergilediğini söyledi.

İP Genel Başkanı Erkan Baş, Türkiye halklarının Erdoğan’a karşı dünyada eşi benzeri olmayan bir direniş sergilediğini söyledi.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, Türkiye halklarının Erdoğan’a karşı dünyada eşi benzeri olmayan bir direniş sergilediğini söyledi. Baş, "Hitler Almanya’sına bakalım, Mussolini İtalya’sına bakalım, Franco İspanya’sına bakalım... İktidarlar gelirler ve toplumun azınlıkta kalan komünistleri dışındaki herkesi ya yanlarına alırlar ya da ezip sustururlar. Fakat Türkiye’de, arkasında inanılmaz bir uluslararası destek, inanılmaz bir sermaye desteği, inanılmaz tarikat ve cemaat desteği, bunun son 15 yılında devleti bütün olarak ele geçirmiş, askeri-polisi filan devletin tüm olanaklarını kullanan bir iktidar var, buna rağmen toplumun en az yarısı ’Hayır arkadaş, biz size bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz’ diyor." dedi.

Ekonomik durumu değerlendiren Baş, vatandaşın bankalara kredi borcunun 958 milyar olduğunu belirtti. Baş, ’AKP iktidara gelirken faizci düzen diye anlatıyordu ama’ diyerek, ilk 6 ayda bankalardan çektiğimiz kredilerin faizinin 50 milyar lira olduğunu belirtti ve "böyle devam ederse her yıl yaşamımızı idame ettirebilmek için 100 milyar lirayı bu finans şirketlerine, bankalara aktarıyoruz." dedi. Baş, ayrıca 1 Temmuz 2021 itibariyle 22 milyon 338 bin icra dosyası olduğunu söyledi.

BUNLAR YAĞMACI

"AKP beceriksiz, ekonomiyi filan yönetemiyorlar anlayışına katılmıyorum. Bunlar beceriksiz değil, bunların istediği düzen, hayal ettiği ekonomik model zaten bu" diyen Baş, "ortada tamamen yağma düzeni var" dedi. Baş, "hırsızlık, yolsuzluk Türkiye tarihinde olmuştur. Bu iktidarı da suçluyoruz hırsızlık, yolsuzluk yapıyorlar diye ama bunlar bayağı yağmacı ya! Talan ediyorlar memleketi. Yani birileri bu ülkeyi işgal etse bundan farklı ne yapacaklar?" dedi.

 

TALİBAN AÇIKLAMASI

Baş, konuşmasına şöyle devam etti:

"Erdoğan’ın Taliban açıklaması... İtiraf niteliğinde bir açıklama. Biz bunu söylediğimiz zaman tutucu laiklik yapmış oluyoruz sözde. Oysa tersi doğru. Bu ülkenin kurucu değerlerine, halka ait olan değerlerinin tümüne topyekün savaş açmış bir ktidarla karşı karşıyayız. Ve şunu görmemiz lazım ama, ki beni sevindiren kısmı da o, 20 yıldır iktidar topyekün bir saldırı içerisinde. İlk iktidara geldikleri gün zihniyetleri neyse, bugün de aynı zihniyetle devam ettikleri kanaatindeyim, ama bakın, dikkat edin, bizim açımızdan da şöyle bir kazanım oldu. Bunlar için mücadele ede ede Türkiye halkları bunları daha fazla içine sindirdi. Yani mesela laiklik eskden devlet koridorlarında, devlet katında var olan bir şeydi ama halktaki karşılığıyla ilgili tartışmalar yapıyorduk biz. Acaba halk nasıl bakıyor laikliğe diye. Şimdi ortaya çıktı ki devletten tasfiye ettikleri laiklik aslında halkın içinde yaşıyor. Mesela Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkelerinden biri halkçılık. Devlet açısından baktığımızda, devlet halkını koruyan bir devlet mi bugün? Ama sokağa indiğimizde...Bizim o bütün kurucu değerlerimiz halkın içinde ve halk daha çok sahipleniyor. Ve bir mücadele haline getirilmiş durumda. Ve ne mutlu bize ki, bunu her fırsatta söylüyorum, dünyada eşi benzeri olmayan bir direniş sergiliyor Türkiye halkları."

DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR DİRENİŞ VAR TÜRKİYE’DE

"Hiç kaygıya kapılmaya gerek yok.

Hitler Almanya’sına bakalım, Mussolini İtalya’sına bakalım, Franco İspanya’sına bakalım... İktidarlar gelirler ve toplumun azınlıkta kalan komünistleri dışındaki herkesi ya yanlarına alırlar ya da ezip sustururlar. Fakat Türkiye’de, arkasında inanılmaz bir uluslararası destek, inanılmaz bir sermaye desteği, inanılmaz tarikat ve cemaat desteği, bunun son 15 yılında devleti bütün olarak ele geçirmiş, askeri-polisi filan devletin tüm olanaklarını kullanan bir iktidar var, buna rağmen toplumun en az yarısı "Hayır arkadaş, biz size bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz" diyor. Ben bunu halkı övmek için filan söylemiyorum. Bu pbjektif durumu saptamamız lazım bizim. Üstelik, ben muhalif bir siyasi partinin lideri olarak söylüyorum, muhalif siyasi partilerin yetersizliğine rağmen. Halk içinde çok daha kararlı, çok daha inantçı bir karşı duruş var.

Geldiğimiz nokta ne biliyor musunuz? Eskiden ben AKP’yi eleştirirken ’Hayal satarak iktidarda kalmaya çalışıyorlar’ diyordum. Son dönem Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarına baktığımızda bence bir fark var. Artık hayal de değil "yalan" satıyor. Doğrudan yalan satıyor ve 3 dakika sonra ortaya çıkacak ama artık insanları ikna edebileceği, desteğini alabileceği hayal de üretemez durumda." 

TOPLUMSAL


TİP BAŞKANI BAŞ: ERDOĞAN YALAN SATIYOR : Google'da Ara
TİP BAŞKANI BAŞ: ERDOĞAN YALAN SATIYOR


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  SEDAT PEKER BAE’DE EV


         Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Türkiye arasındaki buzların erimesiyle uzun süredir bu ülkede bulunan organize suç örgütü li

  HÜSEYİN BAŞ, DİYANETE ALEVİ BAŞKAN


         Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş yayın hayatına yeniden başlayan Flash TV’de Hakan Aygün ve Gizem Fidan’ın sunduğu

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
VELİ TİRYAKİ

     Değerli Hocam Yazınizda 1400 yıldır muslümana insiyatif bırakılmadığını cok farklı bir üslüpla aktarmısışsınız... Topluma düşen birey ...

GÜLSEVİM

     Değerli Başkanımız Süleyman Demirci Çıktığın bu kutlu yolda Seninleyiz. Size yapılan Oyun ların farkındayız. Bu siyasi ...

MEHMET DAYI

     Aydında İyi Parti Hızla Yükselirken Bazı Siyasi Artıklar Siyas Operasyon içerisinde. Aslında onlara en güzel çevabı ...

SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 57 √ Toplam : 108 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 41 √ Toplam : 77 - 2-BU YIL YAPILIR
% 4 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim