Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
KIZILAYDA KAYYUMA MAHKEME MÜDAHALE ETTİ
CHP 68 ADAYINI DAHA AÇIKLADI
ALEVİ KÜLTÜR DERNEĞİ KONGRESİ YAPILDI
TERÖRE THK’DEN BÜYÜK DARBE
DIŞİŞLERİ NOTA’YI İADE ETTİ


TÜRKİYE’NİN İLK SÜRÜCÜSÜZ METROSU AÇILDI - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
TÜRKİYE’NİN İLK SÜRÜCÜSÜZ METROSU AÇILDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 15-12-2017 / 23-36

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
TÜRKİYE’NİN İLK SÜRÜCÜSÜZ METROSU AÇILDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da yapımı tamamlanan Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı Açılış Töreni’ne katıldı.

Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülke olarak maruz kaldığımız saldırılar karşısında dimdik durarak, tehditlere, şantajlara boyun eğmeyerek, kendimizle birlikte bölgemizin de geleceğinde yeni bir ufuk açtığımıza inanıyorum. Meydanı, sokakları kaosa sürüklemek isteyenlere bırakmadık. Meydanı, bugün Amerika’ya taşınmış olan sahte dosyalarla ülke yönetimini ele geçirmeye çalışanlara bırakmadık” dedi.
Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı açılış töreninde CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı’nın görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili konuşan Erdoğan, "Ataşehir’i de zaten arkadaşlarımız en güzel şekliyle ortaya koydular, daha çok şeyler gelecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar Meydanı’nda Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı Açılış Töreni’nde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Üsküdar-Ümraniye hattının ülkemize, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Bugünkü açılışta Anadolu yakasındaki ikinci metro hattını da faaliyete geçirmiş oluyoruz. Bu hattın ilk etabı olan Üsküdar-Ümraniye’yi Sancaktepe’ye uzanacak kısım izleyecek. Bir diğer özelliği de Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olması. İstanbul’daki metro hatlarının uzunluğunu 160 kilometreye çıkarmış oluyoruz. Bu rakam 2019 yılında 355 kilometreye çıkacak. İstanbul’u araç trafiğinden bağımsız bir toplu taşıma hedefine adım adım yaklaşıyoruz. Bu metro hattının inşasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. 

"HEPSİNİ TELAFİ EDECEĞİZ"

Ümraniye çöplüğünü biliyorsunuz değil mi? Çöplük patladığında ne olduğunu biliyorsunuz değil mi? Biz geldik, böyle bir şey kaldı mı? Gençlere aradaki farkı anlatmak daha zor. Sene 94 sene 2017. O günden bu güne çok ciddi bir süreç geçti. Onlara beş koyunu ver kaybeder gelirler. Nasıl biz onlara 700 bin kişiye hizmet verecek metro hattını teslim ederiz. Biz CHP belediyesinden İstanbul’u almadık mı? Sular akıyor muydu, hava soluyabiliyor muydunuz? İstanbul halkı bunları derdest etti, çöp dağlarından İstanbul’u kurtardık. Haliç ne haldeydi? Tamamen kara haline gelmişti. Şu anda balıkların yüzdüğü bir hale getirdik. Asya’yı Avrupa’ya bağladık ama siz onu bile bilmiyorsunuz çünkü görünmüyor. Denizin altından tünellerle Haliç’e bağlantıyı kurduk. Biz adeta Ferhat’la Şirin gibi... Şirin nerede millet, biz de Ferhat olduk. Bugün metroların, metrobüslerin, tünellerin neredeyse hiçbirinin olmadığı bir şehir düşünün. İşte İstanbul böyle bir yerdi, biz bugünlere getirdik. Eksiklerimiz tabii ki var, bazı yanlışlar yapıldı. Ama İstanbul’a yapılan hizmetler yanında bunları konuşmak bile abesle iştigaldir. Biz hepsinin farkındayız, inşallah hepsini de telafi edeceğiz, çünkü biz İstanbul’u aşkla seviyoruz. 1000 yıl ömrümüz olsa her anını bu şehre hizmetle geçirecek kadar çok seviyoruz. 

"MAN KAFA OLMAKTAN KAYNAKLANIYOR"

Son 4-5 yılda yaşananlar dahi herkes için bir ibret vesikasıdır. Meydanı, sokakları kaosa sürüklemek isteyenlere bırakmadık. Meydanı çukurlar kazarak vatanımızı bölmeye çalışanlara bırakmadık. Güney sınırlarımızın ötesindeki oyunu topraklarımıza taşımaya kalkışanlara bırakmadık. Darbeyle istikbalimize de meydanı bırakmadık. Silahla, kumpasla başaramadıklarını ekonomiyle gerçekleştirmeye çalışanlara da bu meydanı bırakmıyoruz. Bu açılış dahi ülkemizi ekonomi silahıyla köşeye sıkıştırmaya çalışanlara verilen en güzel cevaptır. Avrupa Parlamentosu güya bizi cezalandırmak için mali yardımlarda 100 milyon euroluk kesintiye gitmiş. Ya senin bu kesintinden ne olur? Hazine 27,5 milyar dolar vardı, şimdi 120 milyar dolar para var. Metro hattının yatırım bedeli 800 milyon euro. Üçüncü çeyrekte yüzde 11,1 büyümeyle bir numara olduk dünyada. İlk üç çeyreğin ortalaması 7,4. Hala Türkiye’nin ekonomik gidişatını olumsuz göstermeye çalışanlar var. Bunlara ana hıyatnet partisi de katılmış. Bir şeyi iyi ezberlemiş Mann adası, herhalde bu man kafa olmaktan kaynaklanıyor. Ataşehir’i de zaten arkadaşlarımız en güzel şekliyle ortaya koydular, daha çok şeyler gelecek Bunların karakterinde bu var. Ya sen 15 Temmuz gecesi saat 23.17’de Atatürk Havalimanı’ndaydın. Oradan Bakırköy Belediye Başkanı’nın evine gidiyor. İşte en güzel cevabı 2019’da vermek için hep beraber çok çalışacağız. CHP’ye gönül vermiş kardeşlerimize de bu gerçekleri anlatmamız lazım. 

Üzerinde durduğumuz yere bakalım, Marmaray var. İleride ne var Avrasya var. Karşıma bakıyorum Yavuz Sultan Selim var. Bütün bunları bu gözler görmesi lazım. Şuradan çıkıyorsun arabana biniyorsun doğru Bursa. 1,5 saatte gidiyorsun. Biz bunlarla meşgul olurken, bunlar neyle meşgul ABD’deki kumpas davalarıyla meşgul. Oralara meşgul taşıyorlar. Kim için taşıyor, FETO için, ABD için. Milletimiz bunu affetmeyecek. 

"KUDÜS KARARI YENİ OPERASYONLARIN HABERCİSİ"

Türkiye Suriye’deki, Irak’taki mücadelesinden asla vazgeçmeyecek. AB’nin kendisine yönelik saygısız tavırlarına karşı mücadeleden asla vazgeçmeyecek. NATO’da ABD’de karşı karşıya kaldığı ikiyüzlülükleri asla unutmayacaktır. Cumhuriyetin kurucusu ve beni tatbikatlarda düşman olarak gösteren zıvanadan çıkanların yaptıkları yanlarına kar kalmayacaktır. Şimdi önümüzde ne var, Kudüs. Kudüs’te bir taciz, zulüm, haksızlık, tam anlamıyla bir edepsizlik var. Bugün her zamankinden çok kenetlenmeye ihtiyacımız var. Kudüs kırmızı çizgimizdir. Kudüs artık her müslüman kul için başarıyla verilmesi gereken bir imtihandır. Şu anda işgal altındadır. Kudüs bizim başkentimizdir ve Doğu Kudüs zaten başından beri ilan ettiğmiz Filistin başkentidir. ABD’nin kararı müslümanların hassasiyetine yönelik yeni bir törpüleme operasyonudur. Bugün oralarda olaylar çıkıyor. Gitmeyin, telkinleriyle müslümanları uzak tutabilen sinsi plan orayı bizim olmaktan çıkarabilir. 15 Temmuz’da nasıl FETO’nun alçaklarına bu millet gerekli cevabı verdiyse, inşallah şimdi de Kudüs için verir. Kudüs kararı İslam dünyasına yönelik yeni operasyonların habercisidir. Bu konuda elde edeceğimiz başarı müslümanlar için bir dönüm noktası olacaktır. Biz kendimizi toplayacağız. Allah’ın izniyle zafere yürüyeceğiz."

 

Kaynak Yeniçağ:

 


TÜRKİYE’NİN İLK SÜRÜCÜSÜZ METROSU AÇILDI : Google'da Ara
TÜRKİYE’NİN İLK SÜRÜCÜSÜZ METROSU AÇILDI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  CHP 68 ADAYINI DAHA AÇIKLADI


         CHP’da Parti Meclisi (PM) yerel seçimler öncesi 18 Aralık’ta belediye başkan adaylarını belirledi. CHP  4 büyükşehir ve

  DIŞİŞLERİ NOTA’YI İADE ETTİ


         Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, TSK’nın Irak topraklarındaki operasyonlarının ardından Türkiye’nin Bağdat B&uum

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Çarşamba Sağanak Yağışlı Sağanak Yağışlı 11°C 8°C

Perşembe Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 11°C 3°C

Cuma Çok Bulutlu Çok Bulutlu 11°C 3°C           YORUMLAR

           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 31 √ Toplam : 31 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 36 √ Toplam : 36 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 7 √ Toplam : 7 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 28 √ Toplam : 28 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim