Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
ÖSYM GENELGESİ YAYIMLANDI
HAFTA SONU GENELGESİ YAYINLANDI
COVİD-19 30 CAN DAHA ALDI
Çocuklar, velileriyle birlikte yolculuk yapabilecek
HUBER KÖŞKÜNDE GÜVENLİK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ


ÜMİT ÖZDAĞ AK PARTİYİ UYARDI - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
ÜMİT ÖZDAĞ AK PARTİYİ UYARDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 19-07-2019 / 21-00

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
ÜMİT ÖZDAĞ AK PARTİYİ UYARDI

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ Türkiyem TV muhabiri Berkay Bigeç’in sorularını yanıtladı. Özdağ, Suriyeliler konusunda, AK Parti hükümetinin büyük bir aymazlık içerisinde olduğunu söyledi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, "Türk halkına büyük bir yalan söyleniyor, çok ahlaksızca bir yalan. Suriyelileri entegre edelim; oysa Arap kültürü hakim kültürdür, Arap kültürü hiçbir topluma entegre olmaz, hatta gittikleri yeri dönüştürürler." diye konuştu. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ile yapılan o söyleşi;

TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ MİLLİ GÜVENLİK MESELESİ SURİYELİLERDİR

Türkiye’nin en önemli milli güvenlik meselesi,  yanlış Suriye ve Suriyeli sığınmacılar politikasıdır.  Anadolu’yu modern bir kavimler göçüyle karşı karşıya bırakan AKP politikası olduğu tartışılmaz kesinlikle bir gerçektir.

TÜRKİYE’DE 6 MİLYONUN ÜZERİNDE SIĞINMACI VAR

2011’den bu yana sürdürülen bu yanlış politika çerçevesinde ülkemize 3.8 milyon kayıtlı, 1.5 milyon kayıtsız Suriyeli, bunun dışında 500 bin Afgan, Iraklı, İranlı ve siyah Afrika’dan 1.3 milyon civarı etnik gruplardan sığınmacı gelmiş ve neticede sayı 6 milyonun üzerine çıkmıştır. Bu hiçbir ülkenin kaldırabileceği bir yük değildir. Buna göç demek yanlıştır, bu bir kavimler göçüdür. Bu büyüklükte göçlerin ülkelerin demografik yapılarını değiştirdiğini görürüz. Bu yapının değişmesiyle birlikte ortaya büyük ekonomik, politik, kültürel ve güvenlik sorunları çıkar. Neticede bu sorunlar varoluşsal sonuçlara dönüşür. Türkiye bugün böyle bir süreç yaşıyor.

AKP HÜKÛMETİ BÜYÜK BİR AYMAZLIK İÇERİSİNDE

Ülkemiz bu kadar ağır bir sorunla karşı karşıyayken AKP hükûmeti hala büyük bir aymazlık içerisinde Suriyeli sığınmacıların geri dönüşüyle ilgili en ufak bir tedbir almadan “onları besleyeceğiz, barındırmaya devam edeceğiz” demektedir. Bu politikasına da ensar ve muhacir mantığıyla yaklaşmaktadır. Oysa bu mesele diyelim ki ensar ve muhacir mantığıyla ele alındı bu durumda bile, Suriyelilerin geri dönmesi gerekiyor.

ARAP KÜLTÜRÜ HAKİM KÜLTÜRDÜR, GİTTİKLERİ YERİ ARAPLAŞTIRIRLAR

Muhacirler, Medine’ye göç ettiler ve Medine’de ensar bunları karşıladı ama sonra birlikte Mekke’ye geri dönüş gerçekleşti. Ensar ve muhacir ilişkisinde muhacirin gidip ensarın yanında kalması yoktur. Burada olması gereken; Suriyeli sığınmacıların kendi ülkelerine, vatanlarına geri dönmesinin şartlarının oluşturulması sağlanmalıdır. Aksi takdirde bugün sayıları 5 milyonun üstünde olan Suriyeli sığınmacıların sayısı 2040 yılında 10 milyona çıkacaktır. Bu Türkiye’nin nüfus dengesini tamamen değiştirir. Türkiye’nin belirli bölgeleri Araplaşacaktır. Türk halkına büyük bir yalan söyleniyor, çok ahlaksızca bir yalan. Suriyelileri entegre edelim; oysa Arap kültürü hakim kültürdür, Arap kültürü hiçbir topluma entegre olmaz, hatta gittikleri yeri dönüştürürler. Bu Araplar açısından bir suç değildir ama biz ülkemizin bir Türk ülkesi olarak kalmasını istiyoruz ve Araplaştırılmasını istemiyoruz. Zaten Araplar da entegre olmak istemiyorlar bu da doğaldır. Arapların, Suriyelilerin ülkelerinde yaşamak istemesi en büyük haklarıdır ve biz insanların doğdukları, büyüdükleri ülkede yaşamasını istiyoruz.

OLAYI KAFKASYA VE BALKANLARA ÇEKMEYE ÇALIŞANLAR YA CAHİLDİR YA APTAL

Konunun anlamını anlamayan ya da doğrudan satılık olduğu için ihanet içinde olanlar “Kafkaslardan gelen de var Balkanlardan gelen de var ne olacak şimdi de Suriye’den geliyorlar” diyorlar. Evet 19.yy sonu ve 20.yy başında Osmanlı-Türk İmparatorluğunun çöküşü neticesinde Rus gücü ve Slav kabilelerinin Batı destekli Türklüğe saldırması neticesinde yüzlerce yıl bu toprakları Balkanları ve Kafkasları Türkleştirmiş olan Osmanlı Türkleri geri dönüş süreci içerisine girmişlerdir, sürülmüşlerdir. Durum Suriyelilerin durumunun bununla eşdeğer tutulması ya cahillik ya aptallıktır.

 

SURİYELİLER, SURİYE’YE DÖNMEZ BİR EFSANE, DÖNERLER

Daha önce Afganistan’dan Pakistan’a büyük bir göç oldu ve bu göç 10 yıl boyunca devam etti.  Sayı 6.5 milyona kadar çıktı, Afganistan’da çatışmalar devam ederken bile yaklaşık 4.5 milyon kişi Afganistan’a geri döndü. Bir efsane var “Suriyelilerin %80’i geri dönmezler”. Bir kere Türkiye’dekiler mülteci değil sığınmacı. Yapılan araştırmalara göre büyük bir bölümünün geri dönmek istediği bir bölümünün de Türkiye’de kalmayıp ABD ya da Avrupa’ya gitmek istediğini görüyoruz.  Türkiye’ye geliş nedeni olarak baktığımız zaman da ortaya çıkan sonuç Türkiye’nin en yakın ülke olması.

SURİYE’NİN KUZEYİNE PKK YERLEŞECEK

Türkiye, Suriye’nin güvenliğine katkıda bulunmak zorundadır, Suriye’nin kuzeyinde kurulması planlanan “PKKistan’ın” kurulmaması için Suriyelilerin gönderilmesi zorunluluktur. Türkiye ciddi bir tehlike altında, Suriye’nin kuzeyi bilerek boşaltılıyor ve oraya PKK yerleşiyor. PKK’nın bölgeye nüfus edebilmesi için Suriyelilerin Türkiye’de kalması sağlanıyor ve Türkiye’de Suriyeliler üzerinden bir iç savaş çıkartılmak isteniyor. Özetle bu Türkiye için bir varlık meselesi.  Bizim Suriye rejimiyle görüşüp eğer gerekli şartları sağlarsak Türkiye’deki kitleler büyük bir hızla Suriye’ye geri döner. Bayramlarda bile bir sürü insan Suriye’ye geçiyor şartlar sağlandıktan sonra diğer insanların da Suriye’ye dönmesi sağlanır.  İnsanlar Afrika’ya gitmeyecekler, Almanya’ya gitmeyecekler hemen yanımızda Suriye’ye dönecekler. Ayrıca bakın bu insanların yaklaşık 4 milyonu Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Kilis bölgesinde yaşıyor.

 


ÜMİT ÖZDAĞ AK PARTİYİ UYARDI : Google'da Ara
ÜMİT ÖZDAĞ AK PARTİYİ UYARDI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  DEVA VE GELECEK PARTİSİ TEŞKİLATLANMAYA


         Kılıçdaroğlu’nun ’Babacan ve Davutoğlu’na destek veririz’ açıklaması Cumhur ittifakında rahatsızlık yarattı. MHP Genel Başkanı Devlet Bah&cc

  MERAL AKŞENER:ERDOĞAN, SEÇMENLE BAĞINI KOPARDI


         İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TELE 1’de yayınlanan Uğur Dündar’la Demokrasi Arenası’nda Türkiye gündemine ilişkin önem

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
CENAP KAYAALP

     Vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistandır; Vatan büyük ve Müebbet bir ülkedir. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE... ...

HASAN ALİ KURTULMUŞ

     Akşam Güneşi Reşat Nuri Güntekin tarafından yazılan sosyal aşk dalında,platonik bir aşkla ilerleyen duygu yüklü bir ...

SENEM BOZKURT

     Be Densiz Din Tüccarı. Ülkede sübyan cocuk tacizcileri tecavüzcülerine sessiz kalan Rüşvet ihtimas adam kayırmaya ses ...

KÜRŞAT GÜLER

     Prof.Öztürke katılıyorum.. https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bilim-kurulu-uyesi-prof-dr-tevfik-ozluden-kritik-uyari-maske-takanlar-dikkat-279485h.htm ...

SENEM ÇETİN

     Asuman Abla Yazınılarını duayeni olduk. Güzel yazın için teşekkür ediyorum. İl dışında bulunan Annemin bu vesileyle ...

HACI EREN KARTAL.

     Tüm gönüllü kardeşlerimizi tebrik ederim. Allah sizden razı olsun. Bu zor günlerde bizim gibi eve kapatılmış ...


           ANKET
Türkiyenin Covid-19 ile Mücadelesini başarılı buluyormusunuz...
% 50 √ Toplam : 7 - Evet Buluyorum
% 50 √ Toplam : 7 - Hayır Bulmuyorum
% 0 √ Toplam : 0 - Fikrim Yok
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim