Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Biden ilk icraatı Meksika Duvarını iptal
80 YAŞ AŞILAMA BAŞLIYOR
Erdoğan: 150 yeraltı barajını tamamlamayı hedefliyoruz
POLİS HDP BİNASINA OPERASYON DÜZENLEDİ
CAN DOSTLARI SEVGİ VE MAMAYA DOYDULAR


Yılın son kabine toplantısı gerçekleşti - GÜNCEL - Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
 
YILIN SON KABİNE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 29-12-2020 / 00-06

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
Yılın son kabine toplantısı gerçekleşti

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı.

Yılın son kabine toplantısının ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. Erdoğan, Yüz yüze eğitime verilen arayı 15 Şubat’a kadar uzattıklarını duyurdu.

Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından açıklama yaptı.

Bugün dijitalleşmenin ayrılmaz bir parçası olan siber güvenliği de görüştük. Evimizde her alanda kullandığımız dijital teknolojiler ile siber saldırılar da tehdit oluşturuyor. Esasen savunma sanayi projelerimizin temel bileşenleri arasında temel bileşenler ilk sıralarda yer alıyor. Devletler, vatandaşların dijital güvenliklerini de korumak mecburiyetindedir. 7 yıl önce ulusal siber saldırılara müdahale ekibi ile ilk adımı atmıştık. Ülkemizin siber politikalarını kapsamlı ve bütüncül bir anlayışla yenileme konusunda adımı attık.

Mavi Vatan’dan siber uzaya kadar her sahada egemenlik haklarımıza sahip çıkacağız.

Salgın döneminde gıda üretimi ve tedariki konuşuluyor. Yaşadığımız kuraklık, bunu daha da anlamlı hale gelmiştir. Yüzde 60 daha fazla gıda üretimi yapılması gerekiyor. Tarımda geçtiğimiz yüzyılın üretim anlayışı ile bugün arasında fark bulunuyor. Bugün ile bir asır sonrasında daha büyük farklılık da çıkacaktır. Bugün 140 ülke, başka yerlerde toprak kiralayarak geleceklerini garanti altına alıyorlar. Türkiye kendi yüzölçümünün 3 katı toprak kiralamıştır. Toprak kiralamada amaç bir asır sonrasının taleplerine hazırlık yapmaktır. Böyle bir derdi olmayanlar ülkemizin niye Sudan’da Nijer’de toprak kiraladığını anlayamıyor. Sadece anlamakla kalmıyor, bize ithamlarda bulunuyorlar. Dünyanın hiçbir ülkesinde iktidarlar böyle ithamlara maruz kalmıyorlar. Bu çapsız zihniyet, hastanelerden enerji santrallerine kadar her konuda karşımıza çıkıyorlar. Tamamı çarpıtma olan yöntemlerle gündem oluşturmaya çalışan bu zihniyeti çok iyi tanıyoruz. Milletimize olan sorumluluk gereği hakikatleri tek tek anlatma mecburiyetindeyiz.

Biz bu cahillerle dost değiliz ama cahilliklerini ifşa edene kadar da kendileri ile muhatap olmaya devam edeceğiz. Eli nasırlı, eli terli, kalbi imanlı tüm çiftçilerimize şükranlarımızı şahsım ve milletim adına sunuyorum. Emeklerinin karşılığını vermek için 18 yıldan bu yana çalışıyoruz. Türkiye’nin Avrupa’dan Asya’ya toprakları kendi ihtiyacını karşılayacak tarımsal üretimine imkan sağlıyor. Yapılan altyapı yatırımları sayesinde ülkemiz ihracatçı konumuna gelmiştir. Sadece kendi üretimimize bağlı kalırsak, böylesine büyük bir gıda ihracatçısı olanayız. Türkiye geçtiğimiz 18 yılda tarımsal milli gelirini, 37 milyar lirada 278 milyar liraya yükselterek Avrupa’da ilk sıraya yerleşmiştir. Geçtiğimiz yıl 18 milyon dolar gelir ettik. Temel gıda ürünlerinden olan un ihracatında birinci, makarna ihracatında ikinci sıradayız. Çiftçimize verdiğimiz destekleri 12 kat artırarak bitkisel üretimimize yükselttik. Çiftçimize 22 milyar lira destek verdik. Tarımsal üretimdeki artış öyle kendi kendine gerçekleşmiyor. Çok büyük sulama projelerini hayata geçirdik. Biz son 18 yılda sulama amaçlı 600 baraj inşa ettik. Sadece bu yatırımlar için 254 milyar lira kaynak kullandık.

Kendi içlerindeki taciz, tecavüz, şantaj, hırsızlık işlerini örtmekten bu konulara sıra gelmedikleri anlaşılıyor. Türkiye aleyhinde alınan her kararı savunma görevini üstleniyor. AİHM ülkemizle ilgili davada kendi hukuki süreçlerinde İspanya ve İtalya’daki verdiği kararlara aykırı bir tutum sergiledi. Biz de hukuki değil, siyasi saiklerle verilen kararı uygulamayız dedik. Vay efendim sen nasıl böyle bir şey söylersin. Demek ki kendileri yetki sahibi olsalar bu terörist destekçisini hemen serbest bırakacaklar. Arkasında durdukları kim? İddianameye göre 37 adam öldürme, 29 adam öldürmeye teşebbüs, 295 hırsızlık, 15 yağma, 308 işyeri ve konut dokunulmazlığını ihlal, 13 Türk Bayrağı’nı yakma ve Atatürk’ü Koruma Kanuna muhalefet suçunun işlendiği 6-8 olaylarının baş sorumlusu.

Ülkemizdeki vatandaşlarımızın salgında en büyük umudu aşı çalışmalarıdır. Türkiye’nin aşı çalışmalarının gerisinde kalması kesinlikle mümkün değildir. Tüm aşı çalışmalarını yakından takip ediyor ve anlaşmaları imzalıyoruz. Çin’den sipariş edilen aşının yılbaşından önce ülkemize gönderilmesini ümit ediyoruz. Ocak ayında da Almanya’dan aşı gelmesi bekleniyor. Son 18 yılda kurduğunuz yüksek teknolojiye dayalı altyapılar ile 8 ayrı aşı çalışmasını başarı ile yürütüyoruz. Konunun her gündeme gelişinde ilgili bakanlarımıza aşı çalışmalarını yakından takip etmeleri gerektiği konusunda kesin talimat veriyorum. Kendi üretimimiz olan birden fazla aşıyı milletimizin hizmetine sokmak konusunda kararlıyız. Vatandaşlarımızı da kısıtlama tedbirlerinin yeniden artırılmasına ihtiyaç duyulmayacak şekilde maske ve mesafe konusuna uyulmasını talep ediyoruz. Okullardaki yüz yüze verdiğimiz arayı Şubat 15’e kadar uzatıyoruz. Allah’ın yardımı ile bu musibetin üstesinden tez zamanda gelmeyi ümit ediyoruz.

İngiltere ile serbest ticaret anlaşması imzalama aşamasına geldik. Yarın bu anlaşmanın imzaları atılıyor.


Yılın son kabine toplantısı gerçekleşti : Google'da Ara
Yılın son kabine toplantısı gerçekleşti


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  CAVUŞOĞLU: GEMİ GABON KARASULARINDA


         Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün Nijerya açıklarında korsan saldırısına uğrayan geminin personelinin bir Türk şirketi tarafından s

  POLİS HDP BİNASINA OPERASYON DÜZENLEDİ


         İstanbul’da Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, HDP Esenyurt ilçe binasına baskın düzenleyerek arama yaptı.

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
MUSTAFA ŞENER

     AKP nin Hukuk Anlayışı. AKP Kazanana kadar her şey mübah. İstanbulu unutmadık. Mutlaka Birşeyler oldu dendi. ...

CEREN KUTLUAY

     Harika bir araştırma. Yazı çok değerli bilgileri içeriyor. Emeğinize sağlık. ...

VELİ

     Her şeye çeza kesen RTÜK Nerdesin. Bir işlem için emirmi bekliyorsun.... ...

ASTO STK PLATFORMU

     Toplumu Ayrımcılığa, Bölücülüğe, Irkcılığa sevkeden bu tarz insanların televizyonlara çıkartılmaması lazım. Konuşanlar kadar konuşmasına müsade edenlerde ...

VELİ TİRYAKİ

     Aydında çalışmalarını yakınen takip ettiğim güzel çalışmalara imza atan Hayvan Hakları Hareketi Derneği Başkanı Jale Koç ...

KÜRŞAT ALPEREN

     Bu dönem Can Dostları Kedilerimizin üreme dönemi bu demektirkki bir ay sonra beslenmesi gereken üç kat ...


           ANKET
İSTANBUL KANALI DEVLET PROJESİ MİDİR?
% 32 √ Toplam : 15 - DEVLET PROJESİDİR
% 62 √ Toplam : 29 - RANT PROJESİDİR
% 7 √ Toplam : 3 - FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim